V průběhu týdne se věnujeme fotbalovým týmům z našeho okresu, které po skončení sezony byli na postupových místech a od příštího ročníku se chystají nastupovat o soutěž výše.
Tentokrát jsme se zaměřili na suverénního vítěze okresního přeboru, tým z Husince a Šumavan Vimperk, který postupuje ze třetího místa. To zapříčinil pád Lenory, která nejevila zájem hrát I.B třídu. A jelikož netolické béčko nemohlo kvůli prvnímu týmu postoupit, dostalo se na třetího v řadě.
Nejvyšší představitel husineckého Slavoje Josef Mařík hodnotil s odstupem času právě skončený okresní přebor. Pro svůj tým nachází především slova chvály.
Před necelým rokem, těsně před prvním mistrovským utkání jste v rozhovoru pro deník neskrýval postupové ambice a zřejmě zcela oprávněně.
Ano, je to tak jak říkáte. Našim jediným cílem byl postup do krajské soutěže. Věděl jsem, že máme velmi silný tým a plně mu důvěřoval.
V tak jednoznačný průběh jste ale nevěřil?
To v žádném případě, ale mile nás to překvapilo. Za celou soutěž jsme nepoznali hořkost porážky a jen dvakrát remizovali s béčkem Záblatí a Netolic. Vždy na soupeřově hřišti.
Po podzimu měl tým devítibodový náskok, zimní přestávka tak byla klidná.
Ten náskok byl ještě větší, protože na druhém místě byly Netolice a ty nepostupují, takže jsme měli před třetím Zdíkovem dostatečný náskok a mohli se v klidu připravovat na jarní boje.
Po několika letech strávených v okresním přeboru se opět vracíte do krajské soutěže. Kde lze hledat základ úspěchu vašeho týmu?
Když „A“ tým kdysi sestupoval do okresu, kádr se prakticky rozpadnul. Příležitost tak dostali naši dorostenci hrající okresní soutěž. Vsadili jsme na vlastní mladé hráče a to se nám vyplatilo. Tým hraje dlouho pohromadě prakticky beze změn. Dnes se věk našich hráčů pohybuje okolo 23 let a dá se říci, že vyzráli. Prvním náznakem byl loňský rok, kdy jsme měli taky dobré výsledky a letos se dostali ještě výše.
Navíc jste se vrátili do domácího prostředí, to určitě také sehrálo pozitivní roli.
Ano, každému týmu domácí prostředí prospívá. Byl to jeden z faktorů, který dělal náš tým silný.
Postupové oslavy již dozněly a je potřeba vzhlížet k sezoně nadcházející. Dají se očekávat nějaká změny v kádru či na trenérské lavičce?
Trenérem zůstává i nadále Jiří Zelený. Stavět chceme opět na mladých hráčích, kteří si vybojovali postup. Samozřejmě by bylo vhodné získat jednoho kvalitního obránce, záložníka a útočníka, protože v závěru jarní části jsme měli problémy se zraněními. Samozřejmě vše je otázkou peněz.
Kdy začnete s přípravou a s jakými soupeři se utkáte v přátelských zápasech?
První trénink je naplánovaný na 10. července. Soupeře pro přípravné duely máme především z I. A třídy, jmenovat můžu například Tatran Volary, béčko Tatranu Prachatice či Protivín. Do sezony jdeme s tím, vyhnout se boji o záchranu a usadit se v klidných vodách tabulky.


Plnou hlavu starostí s přípravou mají i ve Vimperku. Jak hodnotí výsledky svého týmu v okresním přeboru, jsme se zeptali tamního funkcionáře Jaroslava Uhlíka.
Před startem podzimu jste měli spíše opatrné cíle. Chtěli jste hrát v lepším středu tabulky a postupové ambice nikdo nezmiňoval.
Ano, do soutěže jsme vstupovali opatrně. Vždy je lepší překvapit, než hrát pod nějakým tlakem.
Úvodní zápasy se vám příliš nepovedly.
Nezačali jsme vůbec dobře a ztráceli dost zbytečně body. Trochu se nám vzdálilo čelo tabulky. Podzim jsme zakončili na pátém místě. To znamenalo ztrátu deseti bodů na druhý Zvíkov, to je poměrně hodně.
To už jste věděli o situaci v Lenoře?
Nějaké informace se k nám dostaly právě v průběhu zimní přestávky. Jednalo se pouze o spekulace, nic nebylo oficiálně potvrzené. Přesto se výbor rozhodl, že by tým měl bojovat o druhé či třetí místo, které by teoreticky mohlo být postupové. Jaro bylo z naší strany úplně o něčem jiném, a tak se dostavil úspěch.
Více bodů vozil Šumavan ze hřišť soupeřů a doma ztratil devět bodů, čím to je?
Každý soupeř přijede na naše hřiště betonovat a je těžké se prosadit. Venku jsme předváděli daleko lepší výkony.
Sháníte posily pro nadcházející ročník krajské soutěže?
Určitá jednání probíhají, bohužel není moc možností. Jednoduše řečeno není kde brát. Na trenérské lavičce zůstává Petr Benda, roli hrajícího asistenta převezme Petr Procháska .