,,Moc dobře si pamatuji na první ročník, který se hrál v roce 89. Tehdy jsme se ještě jako mladíci jmenovali BTK Rumpál. Do turnaje bylo tehdy přihlášeno čtyřicet mužstev. Nakonec jsme vybojovali třetí místo. Poté jsme dlouhé roky na turnaj nejezdili, ale v minulém roce jsme se rozhodli zopakovat dávnou minulost,“ zavzpomínal dlouholetý hráč Rumpálu Václav Wimberský. Letošního ročníku, se zúčastnilo celkem 70 týmů, což z turnaje, co se týče počtu mančaftů, dělá jeden z největších v republice. „Úroveň celého poháru byla opravdu veliká. Hrálo se na sedmi hřištích, která měla perfektní trávník. Ani na organizaci turnaje si nemůžeme stěžovat. Protože i při tak velké účasti zvládli pořadatelé uspořádat turnaj bez větších problémů,“ chválil Dobrušský pohár Wimberský.

Týmy byly nejprve rozlosovány do čtrnácti skupin po pěti. Přičemž z každé skupiny postupovaly tři týmy. „My jsme byli zařazeni úplně do poslední odpolední skupiny. Do turnaje jsme nevkročili příliš dobře, protože jsme první zápas prohráli s týmem Čechie Slaný, který byl z celé skupiny asi nejsilnějším celkem, protože celý jeho kádr tvořili hráči z druhé ligy a minulý rok si tento tým dokráčel pro třetí místo. Následné tři zápasy jsme pak ale naštěstí vyhráli a zajistili si postup do další, tentokrát čtyřčlenné skupiny, která se hrála v neděli,“ komentoval sobotní boje útočník Rumpálu Lukáš Bauer. V neděli se tedy Rumpál probojoval do další fáze turnaje. Nejprve se postavil proti Frýdku – Místku, který porazil 3:1. Ve druhém zápase remizoval s týmem Lvi Praha 1:1 a v boji o postup šťastně porazil tým Hotel Metuje, nad kterým zvítězil 1:0. „V posledním zápase jsme jen těsně zvítězili. Podržel nás zejména brankář Medřický, který vychytal nulu. Do poslední chvíle jsme nevěděli, jestli v turnaji budeme pokračovat, nebo pojedeme domů, ale nakonec rozhodlo skore, které jsme měli příznivější,“ vysvětloval situaci kolem dalšího postupu Lukáš Bauer.

Rumpál se tedy probojoval do osmifinále mezi nejlepších šestnáct týmů. „Ve vyřazovacích bojích jsme nastoupili proti mančaftu DFK Slaný. Celý zápas byl velice vyrovnaný, ale nakonec rozhodla hrubá chyba při našem přímém kopu, protože jsme ho špatně rozehráli a z protiútoku následně soupeř vstřelil vedoucí branku. Byla to opravdu minela, která nás stála zápas. Po inkasovaném gólu jsme se pak museli tlačit dopředu a zapomínali jsme tak na zadní vrátka. Měli jsme pár šancí na vyrovnání, ale tým ze Slaného nakonec přidal ještě druhou branku a nám zbyly jen oči pro pláč,“ uvedl k poslednímu zápasu v Dobrušce Lukáš Bauer. Rumpál si sice mohl odvézt i lepší výsledek, ale v letošním ročníku si vylepšil celkové umístění, protože v loňském turnaji skončila jeho cesta již ve druhé skupině.

„Trochu nás mrzelo, že jsme se nedostali dále, protože nejvyšší příčky byly už opravdu blízko. Na druhou stranu ale, když přihlídneme k celkovému počtu týmů, tak se nemáme za co stydět. Proto jsme s celkovým umístěním v Dobrušce spokojeni a doufáme, že za rok sestavíme tým, který by opět vylepšil celkové umístění na turnaji,“ dodal na závěr k celému turnaji Lukáš Bauer.