O problémech v jarní části, aktuální situaci i o složení kádru pro nadcházející ročník jsme si s ním včera odpoledne povídali.
S jakým cílem šlo mužstvo do soutěže a podařilo se jej splnit?
Pokud si vzpomínám, byla to premiéra našeho béčka v krajském přeboru. Tak vysoko náš rezervní tým nikdy nehrál. Za tu dobu, co jsem u mužstva jsme postoupili z I.B i I.A třídy, což dalo hráčům opravdu hodně do budoucnosti. Ve společnosti takových týmů, jakými jsou Písek, Milevsko, Čížová či Hluboká, tak mohli sbírat další důležité zkušenosti pro jejich další fotbalovou kariéru. Za cíl jsme si v létě dali, že se budeme pohybovat v klidném středu tabulky. Nechtěli jsme se připojit ke slabším celkům, které bojovaly o záchranu. To se nám podařilo, takže můžu být spokojen.
Po podzimní části byla záloha třetiligového týmu na velmi slušném osmém místě, celkově z toho byla pozice o dvě místa horší. Proč se nepodařilo udržet podzimní umístění?
Podzimní část se nám opravdu vydařila nad očekávání. Získali jsme 22 bodů a mohli být v relativním klidu. V zimě jsme kvalitně potrénovali a do jara šli dobře kondičně připraveni a navíc s obrovskou chutí. Celá fotbalová veřejnost ovšem ví, jaké problémy nastaly u našeho prvního mužstva. Těch zranění bylo enormně hodně a hráči z béčka tak museli vypomáhat i ve třetí lize. To samé lze říct o dorostencích, kteří v tu dobu bojovali o postup do divize a museli vypomáhat v obou mužstvech dospělích. Tím nastala situace, že kostra týmu nebyla dlouho pohromadě a to se projevilo i na výsledcích.
Především pro dorostence to musela být obrovská zkušenost?
Samozřejmě, poznali, že mužský fotbal je o něčem jiném než ten mládežnický. Na všechno mají méně času, hra je rychlejší a tvrdší. Byla to pro ně škola do budoucnosti.
Zajímavé je, že tým získal více bodů na hřištích soupeřů než na domácí půdě. Dříve tomu bylo spíše naopak.
To je trochu paradoxem. Ale je to dáno tím, že máme v týmu kvalitní brejkové hráče typu Martina Šicnera nebo Marka Rosy. Venku jsme hráli trochu jinak než doma. Základem byla zajištěná obrana a spoléhali jsme na rychlé protiútoky. V domácích utkáních jsme byli nuceni tvořit hru, naše ofenziva však nebyla tak silná. Přesto diváci, kteří nás podporovali, nebyli zklamaní. Na rozdíl od zápasů prvního týmu, padalo v našich utkáních poměrně hodně branek.Delší dobu se na veřejnosti spekulovalo o budoucnosti rezervního týmu. Objevily se dokonce informace o jeho zrušení.
Nezapírám, že jsme o situaci u prvního týmu jednali delší dobu. Vím, že není v našich silách hrát současně divizi a krajský přebor. Po dlouhé úvaze jsme rozhodli, že přihlásíme „B“ tým do I. A třídy. Od začátku jsem byl proti tomu, aby se béčko zrušilo. Musíme překlenout tento rok, kdy hráči rezervy doplní první tým a dorostenci budou hrát divizi. Proto není možné je přetěžovat. Navíc za dva roky přijde z dorostu velmi silná generace a byla by obrovská škoda, abychom začínali někde v okresní soutěži. Tímto krokem umožníme dalšímu týmu z našeho okresu zahrát si krajský přebor. Kromě Lažišť, tak postoupí i Čkyně. To přispěje k větší kvalitě fotbalu na našem okrese.
Jak tedy bude vypadat kádr pro nadcházející sezónu?
Vše je v jednání. Letní přestávka je krátká a na všechno je poměrně málo času. Hlavním úkolem je sestavit kádr „A“ týmu, od toho se vše odvíjí. Jednáme i s dalšími okresními týmy o možnosti posílení béčka. Znovu opakuji, vše je ve stádiu jednání. Jsem si ale jistý, že bude v našich silách hrát v klidném středu tabulky.
Čtenáře bude jistě zajímat, kdy se začne s přípravou a kdo bude stát na trenérské lavičce?
Otázka trenérů u obou mužstev zůstává zatím otevřená. Divizní tým začne s přípravou 9. července, protože již 29. je na programu první kolo poháru na hřišti Horažďovic. Vítěz tohoto utkání přivítá následně v domácím utkání Dynamo České Budějovice, což je vždey velmi atraktivní nejen pro hráče, ale i diváky. Béčko začíná přípravu o týden později.