Volary - Kaplice B 2:0

Tatran tradičně pustil hosty do náporu a v 10. minutě se měl M. Kaczko v brance co ohánět. Střela Kouby těsně minula branku. Tatran postupně vyrovnal hru a začal se tlačit před branku. Volarští mají ve svém středu výborné bratrské duo Martina a Michala Sedláka a po centru Michala posílá nádherně zavěšenou hlavou ve 25. minutě Tatran do vedení Martin. Volarští se uklidnili a zápas dostávali pod kontrolu. Ve 30. minutě vystrašil pěknou hlavičkou hostujícího gólmana Říhu Klement, ale nic s toho nebylo. Poločas se chýlil k závěru a domácí již nedopustili žádnou komplikaci.

Druhé dějství bylo stále napnuté, hosté zlobili, ale domácí obrana, ve které hrál velmi dobře Plzák, který patřil k jejím pilířům, vše odvracela. Volarští rovněž nenechali hosty v klidu a snažili se přidat pojistku. V 60. minutě posílá vysoký míč do vápna hostí Klement a Michal Sedlák lehce tečuje, to Říha nečekal a míč skončil k údivu všech v brance. Byla to zajímavá situace a šťastná chvilka pro Tatran. Volarští od této chvíle byli v klidu a hosty již k ničemu nepouštěli. Do konce zápasu se již nic mimořádného nestalo, a tak za zmínku stojí ještě dobrá šance Michala Sedláka, který ale nezvolil dobré zakončení a ještě dostal žlutou kartu za filmovaný pád.

Všechny tři body zůstaly ve Volarech, ale ještě není hotovo. Pro jistou příslušnost v I.B třídě i pro další sezonu potřebují Volarští získat v posledních dvou kolech ještě alespoň jeden bod.

Ladislav Beran