Zdíkov/ Fotbalisté Zdíkova v uplynulém soutěžním ročníku hladce propluli okresním přeborem a suverénně si tak dokráčeli pro postup do I. B třídy. Již po podzimu měli na čele tabulky obrovský náskok, který si v jarní části sezony bez problémů uhlídali.

,,Pravdou je, že tento ročník se nám povedl na výbornou. Mnoho lidí nám před sezonou moc nevěřilo kvůli změnám ve vedení ve fotbalovém oddíle. Opak se ale stal pravdou a nové vedení společně s hráči vytvořilo kompaktní tým, který zvítězil v okresním přeboru a tím dokázal vybojovat po několika letech krajskou I.B třídu. Je pravda, že jsme po vítězství v přeboru zvažovali, zda účast ve vyšší soutěži přijmout. Po důkladném zvážení všech pro a proti jsme jednoznačně rozhodli do B třídy jít,“ uvedl předseda klubu Vladimír Hrách.

Na podzim vedl mužstvo trenér Roman Blaško, pod jehož vedením Sokol Zdíkov bez jediné porážky zvítězil v podzimní části přeboru. Z pracovních důvodů, musel ale trenér Blaško ukončit svou práci a na jaře tak vedl tým nový trenér Václav Mička, který svůj celek dovedl k celkovému vítězství. Roman Blaško pak ještě několikrát pomohl svému týmu přímo na hřišti.

„Nyní už jsme se samozřejmě zaměřili na příští soutěžní ročník, ve kterém bude naší prioritou záchrana v I.B třídě. Dále budeme chtít udržet současný hráčský kádr a pokusíme se přivést i nějaké nové posily. Další plány do budoucna souvisí s úpravami ve zdíkovském sportovním areálu a zkvalitněním hrací plochy. Díky sponzorům se nám podařilo v letošním roce provést kompletní regeneraci trávníku, a proto doufám, že všechny tyto faktory nám příští rok pomůžou se zachránit,“ vyjádřil své přání Hrách.

TJ Sokol Zdíkov by také chtěl v budoucnu vytvořit jakousi návaznost v mládežnických týmech od přípravky přes žáky až do dorostu. „Otázka naší mládeže je další důležitá věc, ve které chceme v příštích letech učinit další kroky kupředu. V uplynulé sezoně jsme postavili přípravku, která bude pokračovat ještě v následující sezoně 2008/2009. A dále od podzimu 2009 přibude v našem oddíle družstvo žáků. Jedině výchovou vlastních odchovanců můžeme přispět k rozvoji a udržení fotbalu ve Zdíkově. Uvědomujeme si, že je to dlouhodobá záležitost, ale bez toho nelze koncepčně pracovat a doplňovat průběžně mužstva vyšších věkových kategorií,“ je si vědom současného trendu ve fotbale Vladimír Hrách.