Fanoušci dobrého fotbalu měli možnost si v sobotu zajít na zdíkovské fotbalové hřiště na opravdu kvalitní fotbal. Komise kultury Obecního úřadu Zdíkov zastoupená Radkem Roučkou ve spolupráci s restaurací Zlatá Koruna – Na České zastoupená Jiřím Dvořákem, uspořádaly fotbalové utkání Výběru Šumavy s XI. internacionálů České republiky.

Po loňském utkání s Kozlovnou Ládi Vízka tedy další utkání pro fotbalové fajnšmekry. Za nádherného slunečného odpoledne se na utkání přišly podívat dvě stovky diváků. Zvuk především hostujícího celku by si asi zasloužil podstatně vyšší návštěvu, ale zájem byl zkrátka takový, jaký byl.

Po úvodních ceremoniích spojených s předáním drobných dárků mezi kapitány celků Jiřím Dvořákem (Výběr Šumavy) a Františkem Veselým st. (Internacionálové ČR) provedl slavnostní výkop zdíkovský starosta Zdeněk Kantořík. Pak již mohlo začít samotné utkání.

Výběr Šumavy – XI. internacionálů České republiky 3:5 (0:3). Od prvních minut bylo patrné, že bude na hřišti vládnout technika hostujícího celku. Největší kus práce ve středu hřiště odváděli Jiří Ondra s Tiborem Mičincem, kterým se v útoku nejvíce ukazoval na pravém křídle František Veselý. Ani domácí nezůstávali pozadu, i když jejich sestava byla zpočátku seskupena dost zajímavě. Například Václav Turek, dlouholetý stoper SK Čkyně, začal na hrotu útoku, Michal Kuneš, rychlý čkyňský útočník, na pozici defenzivního záložníka. To však nic neměnilo na tom, že jako první se do vyložené šance dostal domácí výběr. Po výborném prostrčení míče mezi beky se sám na Zdeňka Hrušku řítil Ivan Kutheil, ale zkušený brankář s řadou mezistátních zápasů na svém kontě, i když v současné době hodně při těle, prakticky donutil domácího kanonýra vystřelit do místa, kam sám chtěl a míč bravurně zneškodnil.

První branka utkání padla ve 24. minutě. Míč se odrážel na velkém vápně, dostal se k Ondrovi, který zamířil přesně k tyči – 0:1. Na druhé straně byl ve výborné šanci kanonýr Kuneš, ale ani on zkušeného gólmana Hrušku nepřekonal. Naopak branka opět padla na druhé straně. Jiří Ondra posílal z levé strany přihrávku do šestnáctky na nabíhajícího Příložného, ale při obranném zákroku si jeden z domácích obránců nešťastně srazil míč do vlastní sítě – 0:2. Ve 36. minutě to s domácími vypadalo dost špatně. Po centru F. Veselého st. se na penaltě opřel do míče Mičinec a hosté vedli již 0:3. Do přestávky mohl korigovat skóre Kutheil, ale neujala se ani jeho hlavička.

Ve druhém poločase již hráli hosté spíše pro oko diváka. Využívali krátkých rychlých přihrávek a již nedávali tolik prostoru svým křídelním útočníkům. Po čtvrt hodině přidali čtvrtou branku. Tu dal technickou střelou kolem bránících hráčů Ondra. Ještě předtím domácí brankář Kraml chytil tutovku F. Veselému ml. Ani vedení soupeře 0:4 domácí nezlomilo a v 63. minutě se dostal osamocen před Hrušku L. Miko a střelou k tyči snížil – 1:4. Poté si oba brankáři připsali po jednom výborném zákroku. Sedm minut před koncem utkání se domácí dočkali podruhé. Přesnou střelu k tyči vyslal Nový a brankář Hruška jen suše konstatoval: „Nemám“ Závěr přinesl pořádné drama. Tři minuty před koncem snížil na 3:4 hlavou Kutheil a diváci se probudili. Jenže vyrovnávací branku Výběr Šumavy nedal, naopak se z pátého přesného zákroku radovali hosté. Po levém křídle unikl F. Veselý ml., vyslal do šance Příložného, a ten již věděl, jak brankáře Kramla přelstít – 3:5. Závěrečné minuty (utkání se hrálo na 2x40 minut) již žádnou šanci nepřinesly, a tak se již na skóre nic nezměnilo, hosté zvítězili 3:5.

„Škoda páté branky, už jsme byli blízko vyrovnání. Mrzet nás však musí nevyužité šance z prvního poločasu. Jinak si myslím, že diváci, kteří na utkání přišli, viděli dobrý fotbal. Ti, kteří nepřišli, jejich škoda,“ zhodnotil utkání domácí manažer a kapitán týmu Jiří Dvořák.

Sestavy – Výběr Šumavy: Krejčí (M. Kraml) – Kornoušek, Dvořák, Šmejkal, Kočí – Sedláček, Cempírek, Vozobule, Nový – Turek, Kuneš. Střídali Bednář, Hušek, Vojáček, V. Kraml, Miko a Kutheil. XI. Internacionálů ČR: Hruška – Bažant, Prokeš, Mlejnek, Štambachr – Veselý ml., Bečka, Ondra, Mičinec – Phillip, Veselý st. Střídali Příložný a Schveinert. Utkán řídili rozhodčí Fišer - Klíma, Marek.