Po pětidenním soustředění v Soběšicích, kdy nabírali fyzičku na nadcházející boje v krajském přebnoru, vyrazili mladí prachatičtí fotbalisté v sobotu do Vyššího Brodu na mezinárodní 8. ročník Memoriálu JUDr. Straky, kde měli obhajovat loňské prvenství.

Šestice účastníků byla rozdělena do dvou skupin. V prvním duelu porazili Prachatičtí brankami Babky, Benče, Kochmy a Čejky Horní Planou 4:0 a nikoho nenechali na pochybách, že jdou pevně za svým cílem obhajoby turnajového prvenství. Ve druhém utkání základní skupiny nastoupili Prachatičtí proti výběru Jihočeského kraje. Po vlažném začátku se chlapci dostali během hry do svého tempa, které následně zúročili pěknou kombinační akcí po ose Nerad – Kochma – Benč ve vítěznou branku z kopačky posledně jmenovaného. Dvě výhry poslaly mladé hráče Tatranu do finále, kde se střetli s SKP České Budějovice. Zápas ve svůj prospěch rozhodli Prachatičtí až minutu a půl před jeho závěrem krásnou „českou uličkou“ Čejky na Benče, který dal rozhodující branku, která rozhodla o celkovém vítězství v turnaji. Nebylo to však jediné vítězství v tomto turnaji, Prachatičtí si ještě odvezli cenu pro nejlepšího hráče turnaje, kterou získal Jakub Čejka.

Po dvanáctihodinové regeneraci sil se v neděli přesunuli starší žáci Tatranu do Vodňan na další mezinárodní turnaj, Memoriál Jirky Vošty. Turnaje se zúčastnila čtyři družstva a v prvním utkání narazili Prachatičtí na domácí tým Vodňan. Tatran zvítězil 1:0, když vítěznou branku zaznamenal Ondra Babka. Ve druhém utkání již se mladí Tatraňáci rozehráli a porazili polský Sierakow 9:0. Tři branky v tomto utkání vsítil Nerad, dvě Kochma a po jedné Klíma, Benč, Čejka a Babka. V posledním turnajovém zápase porazili Prachatičtí celek Čtyř Dvorů 2:0 po brankách Čejky a Kvěcha a stali se tak vítězem dalšího turnaje. Nejlepším hráčem vodňanského turnaje byl vyhlášen Ondra Kochma.

V závěru je třeba poděkovat trenérům Slámovi, Kochmovi, Klímovi a Boháčovi za jejich úsilí a čas věnovaný pro naši mladou fotbalovou generaci v přípravě na novou mistrovskou sezonu.