Volary – Český Krumlov B 4:2 (1:1)

Domácí začali netradičně a těžkému soupeři předvedli úvodní tlak, který byl v letošním soutěžním ročníku vždy na straně hostí. Jeho výsledkem byly dvě tyčky po střelách Fučíka a Kubáta. Jenže z úvodního tlaku nic nebylo a přišla pohroma, hosté se dostali k brance a domácí Kubát nešťastně změnil směr míče do sítě bezmocného Kaczka. To byl nečekaný úder, ale domácí se brzy zase dostali ke své hře a zejména Fučík se snažil rozhýbat ofenzivu. To se podařilo a Kubát napravil svou chybu, když vyrovnal a zhodnotil tak velké úsilí domácích. Poločasová přestávka přišla domácím vhod. V kabině se uklidnili a šli do druhého dějství dobře naladěni.

Ve druhém poločase předvedli domácí pěkný fotbal. Do vedení poslal domácí Pospíšil, který tak potvrdil svůj dobrý výkon v zápase. Jenže hosté byli stále nebezpeční a opět hrozili a znovu udeřili, to Sivák se dostal za domácí obranu a nedal Kaczkovi šanci – 2:2. Volarští se nepoložili. I přes inkasovaný gól se stále snažili strhnout výhru na svou stranu. V 60. minutě Pospíšil zhodnotil svůj velmi dobrý výkon a dal třetí branku Tatranu. Volarští se nadechli k poslednímu náporu, zabrali a soupeře přehrávali dobrou kombinací. V 66. minutě střídá mladík Kučera Kubáta a hned se zapojuje do útočné aktivity. Zařazení tohoto mladého nadějného útočníka Tatranu je dobrý tah a ukazuje se, že mladí fotbalisti stále jsou. Kučera je výborným střelcem v týmu dorostu a ukazuje, že se dokáže prosadit i mezi muži. V dalším zápase, do kterého nastoupil, ukazoval, že se pomalu otřepává a získává sebevědomí, chuť a hlavně je týmu prospěšný. To vše zúročil v 80. minutě, když chytrým lobem překonal gólmana hostí Kothánka a rozhodl o výsledku zápasu. Tatran již dohrál v pohodě, když hosty k ničemu nepustil. V obraně velmi dobře zahrál Plzák, který byl opět oporou zadních řad a poněvadž i Kaczko v brance byl pozorný, výhra byla pojištěna.

Domácí v posledním utkání porazili těžkého soupeře. V boji o záchranu předvedli velmi dobré jaro a pokud navážou na výkony, které předváděli na jaře doma, mohlo by se příští rok hrát snad v klidnějších vodách. Volarští tedy v B třídě zůstávají i pro další mistrovskou sezonu.

Ladislav Beran