Volary – Vyšší Brod 3:1 (1:1)

Volarští po prohře v minulém kole na hřišti Lhenic věděli, že jen tři body je nechají ve hře o záchranu.

Zápas začal tradičně nervozně. Nejdříve dvacet minut zkoušeli, co vydrží slečna v žlutočerném dresu N. Průchová, která vše ustála. Domácím rozdala tři žluté a dala jim jasně najevo, že takhle se hrát nebude. Již v 5. minutě zahrozili hosté přímým kopem, ale naštěstí nad s pomocí Kaczka v brance Tatranu. Po následném rohovém kopu zahrozil Marek, ale nedal. Volarští to nevzali na vědomí a dávali hostím prostor pro kombinaci a tlak. V 11. minutě byl ve vynikající pozici hostující Filip, ale nedal. Ve 23. minutě se utrhl mladý Luboš Lacina a je to první velká šance pro domácí, jeho střela končí na tyči gólmana hostí Rapčana. Jenže to byl jen záchvěv z domácí strany a hosté byli stále v tlaku. Volarští se ne a ne prosadit a aby tomu něco přibylo, tak se zranil Marian Kaczko, kterého ve 30. minutě střídal Klement. Domácí byli jak opaření, a to se vymstilo, ve 35. minutě se prosadil hostující Marek a Vyšší Brod šel do vedení. Bylo to po akci, které předcházela vynikající šance domácích, kdy H. Richter minul branku hostí a z následného útoku přišlo otřepané nedáš, dostaneš. Volarští naštěstí pochopili, že takhle to nepůjde a začali se soustředit na hru. Velkou pomocí jim v tomto bylo, že se již za dvě minuty krásně individuálně prosadil H. Richter a perfektním zakončením nedal Rapčanovi šanci. Poločas se dohrával za nerozhodného stavu.

O přestávce přišlo mytí hlav v domácí kabině a trenér Iliev měl co říct hráčům hlavně co se týče k chování vůči hlavní rozhodčí. Volarští si vzali jeho slova k srdci a do druhého poločasu vyběhl jiný tým.

Domácí zahájili náporem a hlavně se soustředili na fotbal. Dostali hosty pod tlak a rychlou kombinací, krátkými nahrávkami se dostávali do šancí. V 50. minutě zahrozili hosté, ale z protiútoku to byli Volarští, kteří Michalem Sedlákem kontrovali, ale skóre se neměnilo ani na jedné straně. Volarští tlačili a šli hodně do branky. Tato aktivita se ukázala jako výborná a v 59. minutě bylo logickým vyústěním vedení, když Martin Sedlák konečně prorazil smůlu v koncovce a poslal domácí do vedení. Volarští dostali hosty pod velký tlak, šance střídala šanci, ale buď dobře chytající náhradní gólman Pouzar, nebo vychýlená muška domácích nenavyšovala skóre. Volarští v této fázi zahráli nejlepší jarní fotbal. Věnovali se hře a šli za bodovým ziskem bojovností a houževnatostí. V 68. minutě fauloval Kalík a dostal čtvrtou žlutou domácích, ale byl to zákrok plynoucí ze hry. V 75. minutě zahrozili hosté, ale Marek tentokrát minul branku. V 80. minutě střídal hrající trenér Iliev Lacinu a Tatran zpevnil obranu. S blížícím se koncem utkání se domácí začali prosazovat, Michal Pospíšil zužitkoval nádhernou nahrávku po ose Michal Sedlák – Martin Sedlák a dal domácím potřebný klid třetí brankou. Byla to pěkná tečka za zápasem.

Domácí si za druhý poločas body zaslouží. Předvedli výbornou hru a ukázali, že fotbal hrát umí. Kladem bylo i to, že si přestali všímat hlavní rozhodčí, která zápas zvládla velmi dobře, a hráli ofenzivní hru, která je jim vlastní, přidali k tomu kolektivní výkon, bojovnost a nasazení. Nyní jedou k derby do Husince a chtěli by si odvézt bod.

Ladislav Beran