Před začátkem soutěže si trenéři Pavel Vairich a Václav Kubát vytyčili několik bodů. Mezi základní patřil stabilní kádr, dalším bodem byl solidní herní projev a závěrečný si dali změnit morální kvalitu, která týmu hodně chybí. Šlo zejména o snížení počtu vyloučených a odstranit zbytečné emoce, které vedou ke kartám a oslabení.

První dva splnil celek jen na polovinu. Stabilní kádr je velký problém, neboť ve velké většině hrál Tatran o jedenácti lidech. O to obdivuhodnější je současné postavení týmu. Solidní zápasy střídali hráči s průměrnými a někdy až podprůměrnými. Vyzdvihnout je třeba to, že celek odehrál podzim na lepší vlně a získal dost bodů pro jarní část, kdy se bude lámat chleba. Pohled do tabulky jasně říká, že na vedoucí Katovice ztrácí 7 bodů, ale na druhé straně na druhé sestupové místo Sedlice získává jen 5 bodů náskoku. To svědčí o tom, jak je soutěž vyrovnaná.

Trenéry v zimní přestávce čeká jistě nelehká práce. Celek je nutné posílit a hlavně doplnit tak, aby na jaře hrálo víc hráčů a zaměřit se na několik bodů a jedním z nich bude i množství červených karet. Hráči totiž nasbírali za podzim pět červených karet, a to je hodně. Zde je třeba postoj změnit a emoce krotit, i když někdy je to náročné. Nejlepším střelcem podzimu je Lukáš Iliev se šesti góly a druhý Václav Kubát, hrající trenér, se třemi góly. Největší propad je ve skóre, kdy 17 vstřelených branek proti 31 obdrženým je dost velký nepoměr. I to je důvod k zamyšlení a trenéři budou muset jak útočné, tak i obranné fázi věnovat velkou pozornost. Problém je i v tom, že ve Volarech je jen jeden gólman Martin Havlík, který na všechno nemůže stačit. K hodnocení hráčů lze jen dodat tolik, že i přes problémy si mnozí udržovali dobrý standard, ale jak již bylo řečeno, v jedenácti je to náročné a o to víc je umístění dobré.