Volary – Slávia ČB 3:1 (3:1).

Úvod zápasu byl opatrný. Nová trenérská dvojice Tatranu musela nastoupit, a tak Kubát i Vairich se měli co ohánět. Domácí chtěli odčinit prohru z minulého kola, ale od začátku se nikam netlačili. První čtvrthodinka se nesla v duchu opatrnosti ve středu pole s jedinou střelou na obou stranách. Tatran se zastřeloval a od 20. do 40. minuty nabídl parádní dvacetiminutovku. V této minutě dostal nádhernou nahrávku Fučík a přesně mířenou střelou nedal Kroupovi v brance Slávie šanci. Volarští nabrali dech a zamkli hosty na jejich půlku. Ti byli v obraně permanentně pod tlakem a zejména Martin Sedlák, Fučík a přesně nahrávající Kubát zaměstnávali obranu hostí. Ta ve 28. minutě vyrobila hrubici, Iliev si narazil s Kubátem a Tischlerem tak parádně, že byl z očí do očí Kroupy, který neměl šanci – 2:0. Hosté byli jak na kolotoči a toho využil Tatran k další ofenzivě. Po nádherné kombinaci Kubát, Tischler, Fučík, který perfektně přenechal Petrovi Sedlákovi, který trefil nádherně k tyči a ukončil super dvacetiminutovku domácích. Jenže každý poločas se hraje do konce a ve 45. minutě přišel závar před brankou Tatranu, domácí snad nekoncentrovaností zapomněli na Arnolda a ten gólem do šatny snížil.

Druhý poločas začal v režii hostí. Úvodní pětiminutovka to byl nápor, ale bez efektu, nejdřív šel Arnold sám na Havlíka, ale nedal. O chvíli později kopali Slávisté rohový kop a Bez hlavou střílí nad. V 53. minutě šel Vršitý společně s Bezem, ale vše perfektně vyřešila dvojice Choboda, Iliev. Těžkou střelu v 60. minutě od Arnolda chytá Havlík a vše zakončil špatně zahraný ofsajd systém domácích, kdy se k míči dostal Arnold a opět šel sám na gólmana, ale v koncovce vymýšlel nesmyslné, a tak Vairich s Chobodou ho odzbrojili a zažehnali vše v hodině dvanácté. Po druhé žluté byl pak hostům vyloučen hráč, vyklidili střed hřiště a již se nikam nedostávali a Volarští si výhru pohlídali.

„Důležitý pro nás je zisk tří bodů. Po dobré hře v prvním poločase jsme zahráli to, co jsme chtěli a hlavně nám to tam spadlo. Druhý poločas nás hosté zaskočili a dlouho jsme byli pod tlakem, ale po vyloučení to bylo vyrovnané a hlavně jsme hráli kvalitně dozadu. Musím poděkovat všem klukům za aktivní hru a perfektní plnění povinností zejména dozadu,“ zhodnotil utkání trenér Pavel Vairich.