Albrechtice – Vimperk 3:4 (1:3)

Do utkání lépe vstoupili Vimperští. Dařila se jim kombinace po zemi a rychlý přechod do útoku. V 5. minutě pálil z hranice šestnáctky Ollé, ale při střele byl lehce faulován a jeho pokus skončil vedle domácí branky. O chvíli později přišla přihrávka z levé strany před velké vápno domácích, odkud pálil Janda. Jeho technickou střelu k tyči vyrazil domácí brankář Cihla na rohový kop. V 15. minutě vhodili domácí rychlý aut do středu hřiště, odkud přišla kolmá přihrávka na rozběhnutého útočníka, který se ocitl úplně sám před vimperským gólmanem T. Sýsem a střelou okolo něho mu nedal šanci (1:0). Vimperáky ale tento gól nezlomil a po pěti minutách zkušeně z úhlu vyrovnal Zimmermann na 1:1. Po dalších osmi minutách utekl po straně Málek, který předložil míč na malé vápno opět Zimmermannovi, a ten vstřelil svou druhou branku v utkání (1:2). Po chvíli se situace opakovala, ale do zakončení opět po Málkově přihrávce se dostal Mikeš a technicky vstřelil další branku Šumavanu (1:3).

Do druhého poločasu vstoupili lépe domácí. Hned ve 46. minutě zahrávali hosté standardní situaci před čtvercem Albrechtic. Vymysleli to ale špatně a domácí se dostali do rychlého brejku. Ten zakončili střelou z jedenácti metrů, která skončila v brance Vimperka. Tato branka dodala domácím sílu a sebevědomí a uzamkli Vimperk na jeho polovině. V 55. minutě vstřelily Albrechtice vyrovnávací branku a rázem se začínalo opět od začátku (3:3). Šumavan se ale nevzdal. V 65. minutě měl na noze třetí svou branku Zimmermann po ideálním centru Mikeše, ale míč se mu nepodařilo dostat do domácí branky. V tu chvíli se hra přelévala ze strany na stranu, kdy oba týmy chtěly vyhrát. V 75. minutě nejprve vystřelil z 22 metrů hostující kapitán Pešl, ale jeho střela šla o centimetry okolo domácí svatyně. Tři minuty nato po rohovém kopu Šumavanu vystřelil z vápna Ollé. Jeho střela byla sražena domácí obranou, míč se odrazil k nekrytému Zimmermannovi, který prostřelil domácího gólmana a urval pro Vimperk důležité tři body. Domácí se sice snažili o vyrovnání, ale hostující obrana je již do vyložené šance nepustila.

Vimperští tak udělali další krok k záchraně soutěže, ale ještě nemají vyhráno. V sobotu od 13.30 hodin hostí celek ze Sousedovic a pro absolutní jistotu záchrany potřebují domácí vyhrát.

Jaroslav Uhlík