Špatný podzim


Vstup do sezony se ani jednomu z celků Šumavanu nepovedl. Jak muži, kteří jako nováček v I.B třídě vybojovali na podzim pouhých sedm bodů, což je odsunulo v tabulce na poslední místo, tak ani vimperská mládež nepodávala moc přesvědčivé výkony. Dorost v I.A třídě okupoval desáté místo s patnácti body, starší žáci v KP skončili podzimní část na předposledním místě tabulky se sedmi body a přípravka držela po podzimu sedmé místo. Snad jen mladší žáci tvořili výjimku a po celý podzim podávali stabilní výkony. Na začátku ledna 2008 se ovšem objevily další problémy.


Nejistota


„Situace na začátku nového kalendářního roku pro náš klub nevypadala vůbec růžově. Trenéři našeho A týmu rezignovali a mužstvo ztratilo i předsedu oddílu Jiřího Košnaře a správce hřiště Jiřího Kříže. Budoucnost pro náš fotbal byla nejistá a ani hráči ani vedení nevědělo přesně, co se bude v nejbližší době dít,“ uvedl současný místopředseda fotbalového oddílu Jaroslav Uhlík.


Změna ve vedení


Naštěstí pro Šumavan se ale navrátil do týmu staronový trenér Petr Benda, který se ukázal jako spasitel. „Jeho příchod nám velice pomohl, protože Petr přijal jak funkci předsedy klubu, tak i trénování našich mužů a starších žáků,“ komentoval situaci ohledně nového trenéra místopředseda klubu Uhlík. Šumavan Vimperk poté do A týmu získal tři posily. Vladimíra Pešla, který přišel ze Šumavských Hoštic, Josefa Uhříčka ze Záblatí a z Hluboké nad Vltavou Milana Hrubého. „Všechny posily se v týmu velmi uplatnily a pomohly nám tak zlepšit celou hru v jarní části,“ pochválil své hráče místopředseda klubu.


Složité jaro


Začátek druhé půlky sezony Vimperští muži ale opět neodstartovali dobře. Prohráli první dva zápasy a hrozba sestupu již hlasitě klepala na dveře. Tým ale jakoby od té chvíle chytil druhý dech a začal konečně vyhrávat. Po dvou výhrách sice přišla nepříjemná porážka od Husince, ale poté Vimperk předvedl čtyřzápasovou šňůru bez porážky a přiblížil se k záchraně. Tři kola před koncem musel Šumavan získat sedm bodů. Nejprve zvítězil doma přesvědčivě nad Strunkovicemi a v dalším zápase si přivezl tři body z Vodňan. ,,V posledním kole jsme tak museli za každou cenu získat bod. Jediný, kdo nás mohl ohrozit, byl Husinec, se kterým jsme na dálku bojovali o záchranu,“ vzpomínal na rozhodující část sezony Uhlík. Poslední zápas s Netolicemi sice nezačal pro Šumavan nadějně, protože už od páté minuty prohrával, utkání však ještě stihl otočit a i když Husinec také zvítězil, zachránili se Vimperští, kteří nakonec skončili desátí s 28 body.


Spokojenost


Zdařilé jaro potvrdili také starší žáci, kteří po podzimu ztráceli na nesestupovou příčku deset bodů. Trenérovi Bendovi se ale podařilo sestavit velmi kvalitní tým, který na jaře uhrál neuvěřitelných 22 bodů a dokonce si připsal i cennou výhru nad Tatranem na jeho hřišti v poměru 3:0. Starší žáci tak napodobili muže a zaslouženě se v krajském přeboru zachránili. Mladší žáci skončili na čtvrtém místě v KP pod vedením Jiřího Formánka st. a ml. a Václava Turka. Žáci B skončili těsně na druhém místě a přípravka vybojovala páté místo. Nejlepší umístění vybojovali nejmladší fotbalisté v minikopané, když obsadili první místo pod vedením Josefa Uhříčka a Radka Muchy. „Jediné, s čím nejsme spokojení, byla sezona našeho dorostu, který skonči v I.A třídě na desátém místě. Je ovšem třeba podotknout, že naši dorostenci často vypomáhali mužům, ale na druhou stranu jim zřejmě prospěje, že okusí atmosféru v dospělém fotbale,“ hodnotil své svěřence Jaroslav Uhlík, který společně s Jaroslavem Fuchsem vedl jako trenér Vimperský dorost.
„Uplynulou sezonou tak nakonec hodnotíme pozitivně, i když podzim se nám nevydařil. Záchranu našich mužů a žáků považuji tak trochu za malý zázrak, který jistě po podzimu nikdo nečekal. Chtěl bych nakonec poděkovat všem sponzorům, fanouškům a lidem v oddíle i mimo něj, kteří nám po celou sezonu pomáhali,“ dodal místopředseda klubu Jaroslav Uhlík.