Vimperk - Kestřany 2:1

Oběma týmům se na jaře moc nedaří, kdy shodně prohrály tři utkání v řadě. Kestřany jsou však v klidném středu tabulky, zato Vimperští se již dostali do boje o záchranu.

První šanci utkání měl vimperský Janda, ale míč se mu nepodařilo dostat do branky. Ve dvacáté minutě se na hranici šestnáctky uvolnil Uhříček a střelou přes hráče poslal míč přesně k tyči – 1:0. Deset minut poté poslal Petr Prochaska ml. míč z rohového kopu přesně na hlavu lažišťské posily Václava Zimmermanna, který nikým neatakován přidal druhou branku domácích (2:0). Dvě minuty před poločasem hosté zahrozili z pravé strany, kde se uvolnil Levora a poslal nebezpečný centrovaný míč před branku, se kterým si naštěstí pro domácí poradil brankář Tomáš Sýs.
Do druhého poločasu vstoupili Vimperští se snahou vstřelit co nejdříve třetí branku. To se jim ovšem nepodařilo, ale také nepouštěli soupeře do brankových příležitostí. Kestřany sice měly míč častěji na svých kopačkách, snažily se kombinovat, ale domácí defenzíva pracovala na jedničku. V sedmdesáté minutě utekl po pravé straně Lukáš Sýs, dostal se až před brankáře, který mu však jeho tvrdou střelu vyrazil na rohový kop. Pak ještě domácí trefili dvakrát tyče kestřanské branky (Mikeš a Málek). V 88. minutě utekl rychlonohý hostující útočník Zima po pravé straně. Míč poslal Průchovi, který osamocen na malém vápně upravil skóre na konečných 2:1.

Další utkání sehraje Šumavan v neděli od 17 hodin na hřišti Vacova, kde chytá vimperský gólman Zdeněk Formánek, který tam hostuje do konce června. Kestřany v sobotu doma hostí Sokol Stach.

Jaroslav Uhlík