Vimperk - Strunkovice 1:0

Úvod vyšel lépe domácím, kdy se snažili o rychlý přechod do útoku a o kombinaci po zemi. Proti urostlým soupeřům ze Strunkovic jim ani nic jiného nezbývalo. V 10. minutě utekl po levé straně domácí Málek, přihrál před branku, ale míč nenašel žádného adresáta. Pak se na hranici šestnáctky uvolnil opět Málek, míč si ale v rozhodujícím okamžiku ukopl a pak již z blízka hostujícího kapitána ve strunkovické brance nepřekonal. Ve 20. minutě měl gól na kopačkách domácí Zimmermann, který si ale míč dlouho zpracovával a hostující obrana dokázala míč uklidit do bezpečí. Ve 25. minutě zahrával z dvaceti metrů trestný kop domácí Uhříček a technickou střelou přes zeď trefil jen tyč strunkovické branky. Ve 30. minutě utekl po pravé straně hostující Kureš, který vyzkoušel pozornost domácího gólmana T. Sýse. Nutno ještě podotknout, že domácí i hosté v prvním poločase vstřelili po jedné brance na obou stranách. Obě branky nebyly uznány pro ofsajd. Do kabin se tedy šlo za stavu 0:0.

Do druhého poločasu udělali Vimperští malou změnu v rozestavení. Hrubý se posunul na hrot a z útoku se do obrany stáhl P. Sýs. Tato změna se nakonec ukázala jako rozhodující, když Hrubý ve 48. minutě vybojoval u rohového praporku míč, přešel přes dva hostující obránce a přesnou přihrávkou na Havlana ho vybídl ke skórování – 1:0. Domácí se pak dále tlačili do útoku a chtěli přidat další branku. V 60. minutě utekl po levé straně Málek, který ideálně našel Zimmermanna. Jeho střelu ovšem z brankové čáry vykopl hostující Pelech. V 80. minutě zahrávali domácí pokutový kop, ke kterému se postavil Zimmermann. Jeho slabý pokus hostující gólman chytil. Vimperští potom zalezli před své velké vápno a bránili jednobrankové vedení. Pět minut před koncem utekl po pravé straně hostující Brabec, který polocentrem trefil vimperskou tyč a z následné „trmy vrmy“ vykopával míč z brankové čáry stoper Uhříček. Strunkovičtí dále útočili. V 90. minutě přišel centr na penaltu a hostující útočník trefil míč hlavou pod tyč vimperské branky. Ovšem domácí gólman T. Sýs byl proti vyrovnávacímu gólu a skvělým zákrokem potvrdil Šumavanu důležité tři body.

Nyní v sobotu zajíždí vimperský Šumavan na půdu Albrechtic nad Vltavou. Blaník Strunkovice hostí na svém hřišti v okresním derby Sokol Stachy.