Vacov - Vimperk 2:0 (2:0)

Podle tohoto scénáře se také začalo odvíjet utkání. Domácí se snažili kombinačně projít přes obranu soupeře, kde vyčnívali stopeři L. Sýs s Pešlem do pokutového území. Vimperští však hráli vzadu zodpovědně a nepouštěli nebezpečné domácí útočníky do šancí. Trhlinka do zadních řad Vimperka přišla ve chvíli, kdy se při jednom z obranných zákroků zranil L. Sýs a po 25 minutách musel střídat. Navíc po několika minutách hosté sami nabídli domácím vedení. Po špatně vyřešeném obranném zákroku se míč snášel ze vzduchu na nějakých dvaceti metrech od branky Vimperka, přímo ze vzduchu jej nártem napálil R. Mach a dělovka skončila ve vimperské síti. Hned po rozehrávce na půlce hřiště vyrobili hosté další chybu, do úniku se dostal J. Blahout a svou šanci proměnil ve druhou branku domácích. Ti měli sice opticky stále navrch, ale i hosté podnikali nepříjemné kontry především v podání agilního Zimmermanna, ale do žádné větší šance se nedostávali.

I druhý poločas byl pro početnou diváckou kulisu docela pohledný. Vimperští i za nepříznivého stavu bojovali a snažili se domácí kombinaci hodně narušovat. Sami se několikrát dostali i ke střeleckému zakončení, ale brankář Formánek byl pozorný. Vacovští se snažili své útoky vést středem obrany soupeře, ale zde naráželi na pevnou obrannou hráz. postupem času přešli na křídelní hru, přišlo i několik zajímavých centrů před vimperskou branku, ale gólově se již ani na jedné straně nic nestalo, a tak utkání skončilo dvoubrankovou výhrou hostů.
Velkým kladem utkání byla velice slušná a férová hra obou celků.

„Do zápasu jsme vstoupili s respektem k soupeři. Chtěli jsme včas přistupovat k hráčům a následně je zdvojovat. Půl hodiny tým pracoval v defenzivě na jedničku, a to i přesto, že se zranila opora naší obranné činnosti Lukáš Sýs. Soupeři jsme pak darovali našimi individuálními chybami obě branky, i když nutno podotknout, že první jejich gól byla výstavní trefa mozku jejich hry Radovana Macha. Je škoda, že se nám pak nepodařilo vstřelit kontaktní branku, protože by pak určitě domácí znejistili. Chtěl bych domácím poblahopřát k vítězství a přeju jim postup, protože je to určitě nejlepší tým letošní sezony v této soutěži,“ zhodnotil okresní souboj ve Vacově Vimperský trenér Jaroslav Uhlík.
V tabulce se Vimperští propadli na předposlední místo, když je přeskočil sousední Zdíkov výhrou nad Albrechticemi. Vacov si udržel tříbodový náskok na druhé Sousedovice, které zvítězily 5:1 na hřišti béčka Lažiště.

V dalším kole jedou Vacovští k velkému derby do Stach, které na jaře hrají ve velkém stylu a nyní o víkendu zvítězily 4:0 na hřišti Kestřan. Vimperští hrají doma proti béčku Lažiště a musejí myslet pouze na vítězství. Tím by se konec tabulky ještě více vyrovnal a zdramatizoval. Do konce soutěže chybí sedm kol a bude to ještě zajímavé.