Vacov – Záblatí 3:5 (2:2). Domácí v tomto utkání počítali se třemi body a hosté jim tak udělali čáru přes rozpočet. Do vedení šli Záblatští ve 20. minutě, když Novotný proměnil pokutový kop. O deset minut později měli stejnou výhodu domácí a skóre z penalty srovnal R. Mach. O chvíli později šli dokonce Vacovští do vedení a vypadalo to, že zápas zlomí. Do přestávky se však podařilo hostům stav srovnat. „V prvním poločase měli domácí více ze hry, ale my spoléhali na rychlé protiútoky, které nám vycházely,“ komentoval první poločas předseda záblatského klubu Jiří Pavlík.

Diváci očekávali, že po přestávce přijde drtivý tlak Vacova, který soupeře dostane do kolen. Vše však bylo jinak. Domácí sice měli míč více na kopačkách, ale jejich snaha končila před šestnáctkou na dobře pracující záblatské obraně. Naopak hosté znovu vyráželi do rychlých brejků a bez větších problémů procházeli domácí obranou. Postupně přidali tři branky a vytáhli skóre až na 2:5. „A to jsme ještě nastřelili ve druhém poločase břevno a tyč,“ dodává Jiří Pavlík. Domácí korigovali stav až v samotném závěru zápasu.

„Nám zápas vyšel. Kluci bojovali a především plnili taktické pokyny z lavičky a nepouštěli tak nebezpečné domácí útočníky do větších šancí. Samozřejmě nás výhra těší, ale nesmíme se ukolébat, sezona teprve začíná,“ krotí optimismus Jiří Pavlík. ⋌