„Oproti minulé sezoně, kdy jsem do Prachatic přišel, tak se moc změn v kádru nestalo. Samozřejmě jsme ztratili Igora Nitrianského, který byl bezesporu vynikajícím hráčem, ale nevidím důvod, proč by ho Jakub Janoušek nemohl nahradit. Co se týče nového brankáře Hrubého, tak si moc přeji, aby se přestup co nejrychleji vyřídil, protože kvalitního golmana náš tým potřebuje. Jinak si myslím, že tým je pro tuto sezonu zase o něco silnější a že se mu bude od začátku v soutěži dařit,“ hodnotil sílu mančaftu Tobiáš.


Letní příprava Tatranu je v plném proudu a prachatičtí muži mají za sebou i první přátelská utkání. „V průběhu celé přípravy opravdu hodně běháme. Náš trenér nás chce důkladně připravit na začátek divize a proto dbá na fyzickou sílu celého týmu. Na začátku zápasů jak se Strakonicemi, tak se Čkyní bylo znát, že máme těžké nohy a začátek nám proto vždycky tak trochu utekl. Dostali jsme brzo první gól a museli jsme tak soupeře dotahovat. V průběhu zápasu se ale naše celková hra zlepšila. V některých částech jsme dokonce předváděli i kombinační hru, vytvářeli jsme si šance a hráli vcelku technický fotbal. Až odehrajeme další přípravné zápasy a začneme více trénovat s balonem, jsem přesvědčen, že postupem času se celková hra našeho týmu zkvalitní a přijdou i očekávané výsledky,“ uvedl k přípravě Tobiáš, jeden z nejzkušenějších hráčů, které má trenér Veselý k dispozici.


Kamil Tobiáš se ovšem nevěnuje jen prachatickému áčku. V Tatranu pomáhá i u mládeže, kde zastává funkci trenéra dorostu, který vedl i na jaře v minulé sezoně. „Je velmi časově náročné naplno trénovat s prachatickým áčkem a zároveň zastávat funkci trenéra dorostu. Vedení Tatranu a zejména pan Sláma mi ale vycházejí velice vstříc. Není problém proto spojit obě tyto činnosti. Navíc áčko Tatranu v některých dnech trénuje po dorostu, takže snadno stíhám obě práce najednou. Když mi ještě pomáhají další trenéři, kteří působí u dorostu, tak si nemohu na nic stěžovat,“ dodal na závěr ohledně svých povinností v Tatranu Kamil Tobiáš.