Nerozhodný výsledek je po porážce ve Strakonicích a těsné domácí výhře nad Čkyní určitě povzbuzením. „Předpokládal jsem, že to bude hodně běhavý zápas. Soupeř nás také v první dvacetiminutovce pěkně zmáčkl, byl herně lepší, ale dvakrát nás podržel brankář Hrubý, který chytil pěkné střely. Pak se začala hra vyrovnávat a my dali po pěkné akci vedoucí branku. Košík přihrál Kováčikovi, který se pěkně trefil z nějakých dvaceti či pětadvaceti metrů. Do druhého poločasu přišlo na hřiště na každé straně nových šest či sedm hráčů, přesto jsme začali aktivněji. Měli jsme více ze hry a kdybychom dali jenom z brejků nějakou branku navíc, tak jsme mohli dokonce na Složišti vyhrát. Ale určitě to byla zasloužená remíza a pro nás kvalitní příprava před sobotním zápasem Poháru ČMFS s Duklou Praha,“ komentoval utkání prachatický trenér Josef Veselý.

Jak již trenér naznačil, opět dal příležitost celému kádru. To znamená, že se na hřišti objevili i hráči, kteří po uplynulé sezoně skončili v dorostu. Herně určitě nezklamali. „Soupeř nás donutil k tomu, že museli všichni pořádně běhat. Nikdo nemohl nic vypustit a šanci dostali všichni. Troufám si říci, že všichni obstáli se ctí,“ dodal k utkání trenér Veselý.

V přípravě prvního týmu Tatranu je loňských dorostenců několik. Slova trenéra tedy naznačují, že by se mohli brzy zabudovat do sestavy. „Všechno samozřejmě potřebuje čas, ale myslím si, že se postupně kluci do kádru zapracují. Určitě mají kluci perspektivu, což je pro budoucnost fotbalu v Prachaticích dobrých znamením,“ říká k mladíkům v kádru trenér Josef Veselý.