Jankov – Prachatice 2:2 (1:1)

Zajímavý náboj měl zápas i v tom smyslu, že v domácí bráně nastoupil Hrubý, který ještě v loňské sezoně chránil prachatickou svatyni. Na lavičce Jankova byl trenér Ivo Čech, který dlouhá léta tvrdil obranu Prachatic. Naopak na straně Tatranu bojoval Jakub Janoušek, který naopak zamířil do Prachatic z Jankova. A nutno říci, že byl nejlepším hráčem svého týmu a navíc byl u obou branek.

Začalo se z obou stran opatrně ze zajištěných obran. Na straně Tatranu trochu překvapilo, že si na levý kraj obrany stoupl Kaczko a naopak K. Ryšánek se vytáhl na místo podhrotového záložníka. Tatran více kombinoval, opticky měl míč více na kopačkách ale šance si nevytvářel ani jeden tým. Nejaktivnější byl již zmiňovaný Janoušek, který se chtěl proti svým bývalým spoluhráčům vytáhnout. Před první gólem zápasu se vydal do samostatné akce po pravé straně, zasekávačkou se zbavil hned tří protihráčů, poslal míč do šestnáctky na Košíka, který jej po zpracování napálil netradičně bodlem přímo k tyči – 0:1. Domácí pak přeci jenom zvýšili aktivitu a ve 37. minutě vyrovnali, když se Stejskal trefil z dobrých pětadvaceti metrů. V závěru poločasu ještě domácí zahrozili hlavičkou Stejskala, ale mířili mimo tyče.

Druhý poločas již byl fotbalovější. Tatran měl v 50. minutě štěstí, když Klíma trefil tyč, další příležitost měl Honner, jeho střela však skončila těsně vedle tyče. Hodně vzruchu přinesla 68. minuta. Janoušek si krok před šestnáctkou obhodil obránce a jejich následný střet ohodnotil rozhodčí penaltou a žlutou kartou pro domácího hráče. Penaltu proměnil K. Ryšánek – 1:2. Ani to domácí nezlomilo a po sedmi minutách se jim podařilo po závaru před prachatickou brankou vyrovnat opět Stejskalem. V závěru utkání se hodně jiskřilo a sudí Kaštánek tahal kartu za kartou. V samotném závěru utkání mohl Tatran strhnout vítězství na svou stranu. Půl metru před brankovou čarou se míč motal snad půl minuty, dvakrát domácí zachránil gólman Hrubý, dvakrát se míč odrazil od spleti nohou. Gól se neurodil a nutno říci, že dělba bodů byla v Jankově spravedlivá.