Ve velice nepříjemné pozici jsou fotbalisté ze Čkyně. Mají na kontě pouhých sedm bodů a jsou čtrnáctí. Dnes odpoledne cestují na hřiště sedmého Českého Krulova. V minulém kole oba celky shodně prohrály 1:2, Čkyně s lepšícími se Prachaticemi, Krumlov v Dražicích.
„Jsme si vědomi toho, že je naše situace hodně nepříjemná a vážná. V minulém kole nás Prachatice ve druhém poločase přehrávaly a zaslouženě vyhrály. V týmu má Tatran velké osobnosti, které dokáží ostatní strhnout. My se musíme pokusit urvat nějaký bod i v Českém Krumlově. Víme, že je to celek silný, ale na to se nyní nesmí hledět, body je třeba dělat s každým. Nyní se nám vrací to, že jsme ztratili po dvou bodech v závěrech zápasů v Kaplici a Jindřichově Hradci. Mohli jsme být klidnější. Nad tím však již nemůžeme spekulovat, teď je důležité se do poloviny sezony pokusit nasbírat alespoň patnáct bodů, aby byla klidnější zimní přestávka. Sbírat je musíme začít již nyní,“ shrnul situaci čkyňského týmu asistent trenéra Michal Uhlík. Nutno je však dodat, že po minulém utkání ukončil činnost u týmu trenér Vladan Pokorný a vedení klubu nyní řeší situaci na postu hlavního trenéra.

Prachatický Tatran se výhrou ve Čkyni dostal na třináct bodů a poskočil na osmou příčku tabulky. Zítra odpoledne přivítá na domácím hřišti Čížovou. Ta minule doma porazila Jankov a v tabulce má o dva body více než Tatran. Dá se tedy čekat zajímavý duel.
„Čížová je nevyzpytatelný tým, který dokáže potrápit kteréhokoliv soupeře. Hrajeme doma a samozřejmě chceme hrát aktivně na vítězství. Pokud se to povede, usadíme se v klidné horní části tabulky. Tým proti Čížové povede Pavel Babka a věřím, že s kluky uhraje tři body, jako proti Týnu nad Vltavou, kdy také za mé nepřítomnosti zaskakoval v roli kouče,“ uvedl ještě na začátku týdne hlavní trenér Tatranu Josef Veselý.