Bavorovice - Prachatice 2:0 (1:0)


Zápasy v Bavorovicích bývají velice těžké, o čemž se přesvědčili i Prachatičtí. „Jeli jsme tam bodovat, chtěli jsme alespoň remízu, ale věděli jsme, že to na horké bavorovické půdě nebude jednoduché. Domácí prokázali zkušenost po všech směrech, ať už v zadních řadách, kde měli čtyři vysoké hráče, kteří vytvořili neprostupnou hráz, či ve středu hřiště, kde kralovali Jakš s Fojtíkem. Oběma je přes třicet let a mají plno zkušeností. Je to zkušený tým, který velice dobře ví, co má hrát na soupeře, jako jsme my se spoustou nezkušených mladíků,“ hodnotil obecně utkání prachatický trenér Josef Veselý.

Rychlé góly

Utkání se od začátku nevyvíjelo pro Prachatické vůbec dobře. Hned v jeho úvodu kopali domácí pokutový kop a šli do vedení. „Začalo to pro nás smolně. Hned ve druhé minutě domácí kopali penaltu, o které si ale myslím, že nebyla, protože Čížek nejprve odehrál míč a teprve poté přes něho domácí hráč přepadl. Nedalo se nic dělat, domácí vedli. Druhý gól byl také nešťastný, po střele za vápnem zůstal nepokrytý hráč soupeře a bylo to o dvě branky. To hrálo domácím do karet,“ vrátil se k prvnímu poločasu Josef Veselý.

Zlepšení

Druhý poločas se již odehrával v režii hráčů Tatranu, ale nepodařilo se jim dát ani snižující branku. „Druhý poločas se hrál prakticky na jednu branku, ale jak jsem již říkal, Bavorovice jsou nesmírně zkušeným týmem, který si výsledek v klidu ohlídal. My navíc byli dopředu naprosto bezzubí a nebyli jsme schopni projít obranným valem Bavorovic na šestnáctce. Ani zkušení hráči nás nezvedli. Místo toho, aby mladé hráče vytáhli nahoru, tak stále neodvádějí to, co by mohli. Tady nás tlačí bota. Fotbal je zkrátka o pohybu a v chůzi se zkrátka hrát nedá,“ dodal nespokojený trenér.

Nyní doma Týn

V dalším kole nastoupí Prachatičtí proti Týnu nad Vltavou. Opět to nebude jednoduché, protože soupeři se daří a je v popředí tabulky. Tatranu však již nezbývá nic jiného, než sérii zápasů bez vítězství protrhnout a konečně získat tři body. Mimořádně se hraje v sobotu od 10.15 hodin. „Tato změna je z toho důvodu, abychom mohli použít naše talentované dorostence v kádru prvního týmu, v neděli by to nemohli stihnout,“ vysvětluje změnu hracího termínu Josef Veselý.