Tatran do nové sezony zatím posílil jen brankář Hrubý, který odešel z Jankova a jehož přestup se v současné době dotahuje do zdárného konce. V nejbližších dnech by se na tréninku měl ale také objevit Jakub Janoušek, který má do Prachatic namířeno taktéž z Jankova. V tu chvíli by se mohla v dresu Tatranu objevit bratrská dvojice Jakub a Ondřej Janouškovi. Trenéra Veselého však mrzí, že se nepovedly dotáhnout do zdárného konce přestupy Kupky z Třeboně a Holého z Hluboké nad Vltavou.


„Kádr se oproti loňské sezoně zřejmě moc nezmění, až na některé výjimky. V letošní sezoně už v našem týmu oproti minulému ročníku nebudou působit jen dva hráči, protože Martin Šicner i Igor Nitrianský přijmuli nabídku ze zahraničí, ale jinak by se žádné změny týkající se odchodů z kádru konat neměly,“ popisoval současný stav prvního mužstva Tatranu trenér Josef Veselý.

Všichni prachatičtí hráči tak středečním tréninkem odstartovali letošní přípravu. Jen Jana Lašáka trápí zranění, a proto s týmem naplno netrénoval. „Na konci minulé sezony, v zápase s Pískem, jsem si natrhl vazy v kotníku. Ještě jsem se plně neuzdravil, a proto můžu jen vyklusávat,“ uvedl ke svému zranění prachatický obránce Jan Lašák, který ale doufá, že začátek sezony stihne.
Trenér Veselý ale jinak naštěstí může být se současným zdravotním stavem svého kádru spokojený, protože všichni hráči by měli být jinak stoprocentně připravení plnit tréninkové dávky.


Do včerejšího prvního tréninku se také zařadili bývalí Prachatičtí dorostenci Had, Lachkovič a Čížek, kteří ale už týmu vypomáhali v loňské sezoně, a proto jejich účast na tréninku nebyla žádným překvapením. „Celkem chceme do přípravy zapojit pět končících dorostenců,“ doplňuje Josef Veselý. Tomu bude jako asistent i nadále pomáhat Pavel Babka, který však bude ještě i hrát. „Zatím budu pokračovat, zdraví mi slouží, ale rozhodně dám přednost mladým,“ dodává ke svému působení i v roli hráče Pavel Babka.


Tatran Prachatice už také zná jména svých protivníků, kteří proti němu nastoupí v přípravných zápasech. „Plán letní přípravy máme už takřka celý hotový. Od 9. července nám začíná série tréninků, která potrvá až do patnáctého července a bude zaměřena na fyzickou kondici, poté bychom měli odehrát svůj první přátelský zápas, který by se měl uskutečnit 16. července proti Strakonicím. O tři dny později nás čeká Čkyně, 23. července máme na programu béčko Dynama. První důležitý zápas v letošní sezoně pak odehrajeme v Českém poháru proti Dukle Praha 26. července. A nakonec náš poslední přípravný zápas čeká 30. července proti Lažištím,“ uvedl k naplánované přípravě Veselý. První mistrovské utkání sehraje Tatran 9. července. „Do nové sezony máme stejný cíl jako před tou minulou, tedy hrát prostředek tabulky a přilákat diváky do hlediště. Doufám, že se to podaří,“ věří trenér a předseda klubu v jedné osobě.