Strakonice – Prachatice 2:0 (0:0). Před utkáním to vypadalo s kádrem Tatranu katastrofálně, nemocných a zraněných bylo příliš. Nakonec se někteří marodi objevili na hřišti. „Riskli jsme postavit i ne úplně zdravé hráče a u některých to na výkonu bylo znát. Třeba na Kováčikovi, tam tomu trochu chybělo. Slípku jsem musel v průběhu zápasu střídat. Navíc s námi neodjel k utkání Šicner, který ulehl s virozou. Na Kaczkovi bylo vidět, že celý týden netrénoval, nemohu být spokojen ani s výkony Košíka či Janouška,“ nešetřil kritikou výkonu některých hráčů trenér Veselý.

Prachatičtí nezačali ve Strakonicích špatně, ale opět se projevila stará bolest v zahazování šancí. „Chtěli jsme navázat na čtyřzápasovou šňůru dobrých výkonů a bodovat i tentokrát. Bohužel se to nepodařilo. Přitom jsme do zápasu vstoupili aktivně a v prvním poločase byli jasně lepší. Soupeře jsme k ničemu nepustili. Bohužel jsme nedali šance. Kneifl po ideální přihrávce od Slípky byl úplně sám na malém vápně, ale opět svou šanci neproměnil. Kováčik šel úplně sám na brankáře Charváta, ale ten nás v prvním poločase vychytal. Byly tam i další dobré příležitosti, ale nic z toho nebylo,“ hodnotil první poločas prachatický trenér Veselý.

Ve druhém poločase se rozhodlo. Domácí dali v jeho úvodu vedoucí branku a výhru potvrdili pak v úplném závěru. „Chtěli jsme ve druhém poločase protrhnout střeleckou smůlu, ale po vymyšleném trestném kopu jsme inkasovali. Navíc se při trestňáku i špatně postavil brankář Dudek a prohrávali jsme. Kdyby stál tam, co má, tak nemohl gól padnout. Hru jsme pak stále více otevírali a posledních dvacet minut hráli vabank. To se už hrálo jen na polovině Strakonic, ale v úplném závěru zápasu jsme všechno vyhnali kupředu a oni z brejku prakticky do prázdné brány pečetili vítězství. Druhý gól již prakticky nic neřešil, my to zkusili na bod, bohužel se to nepodařilo,“ komentoval druhý poločas Josef Veselý.

Při pohledu do ostatních výsledků je vidět, že se začínají týmy ze spodku tabulky na Tatran dotahovat a střed tabulky se pořádně nahustil. O to více musí mrzet ztráta všech tří bodů ve Strakonicích. „Myslel jsem si, že budeme bodovat dál. I bod by byl dobrý, my navíc měli v první půli na všechny. Pozitivní je to, že jsme nedostali žádnou červenou kartu, z čehož jsem měl největší strach. Teď se musíme připravit na zápas s Klatovama. Pokud uděláme tři body, tak budeme v klidných vodách,“ hledí již do dalších dní trenér.