Prachatice – Domažlice 2:1 (1:1). Utkání bylo přeloženo na žádost domácích, jelikož v době, kdy se mělo původně hrát, byli ještě Jaroslav Frnoch a Jan Toncar na Univerziádě v Thajsku. Po jejich příletu však visel otazník nad startem Toncara, který v Thajsku onemocněl. Nakonec byl trenérovi k dispozici a na hřišti byl hodně vidět.

Kvalitní soupeř

Trenér Veselý již dopředu upozorňoval na to, že jeho hráče čeká nesmírně těžké utkání s týmem, který v minulém kole porazil silný Králův Dvůr a jehož neopustila nováčkovská euforie. „Potvrdily se mé předpoklady. Soupeř má velmi kvalitně poskládaný mančaft, hraje vyspělý fotbal a bude pro všechny v soutěži nepříjemným soupeřem. Mě těší, že jsme byli na hřišti lepší než soupeř, což také po utkání domažlický trenér přiznal,“ říká k Domažlickým prachatický trenér Josef Veselý.

Gól do šatny

Tatran začal zápas dobře a vytvořil si herní převahu. Na gól však diváci čekali celou půlhodinu. Jeho autorem byl Kováčik, který se hlavou položil do centru Nitrianského a brankář Mleziva byl na míč k tyči krátký. „Škoda, že jsme neudrželi vedení do poločasu. Dostali jsme do šatny zcela zbytečný gól po vlastní hrubé chybě,“ nebyl spokojený trenér Veselý. Střelu hostů spoza šestnáctky branář Rusina vyrazil, ale pohotový Šot doklepl míč do prachatické sítě a na přestávku se odcházelo za stavu 1:1. Druhý poločas byl v režii domácích, kteří si vytvořili velkou převahu. „Po přestávce jsme dlouho nepustili Domažlice pomalu ani na naší půlku. Naše převaha vyústila ve vedoucí branku, kterou dal po výborné akci Honzy Toncara Martin Bednár. Ten byl na hřišti jen pár minut a hned skóroval. Měli jsme i další šance na zvýšení našeho vedení. Soupeř více otevřel hru a my jsme do jeho obrany měli tři či čtyři velmi dobré šance, ale pojišťující gól se nám nepodařilo vstřelit,“ vrací se k zajímavým momentům utkání trenér Veselý. Hosté se však nechtěli smířit s porážkou a snažili se za každou cenu urvat alespoň bod. „Posledních deset minut měly Domažlice tlak, ale naše obrana mu odolala,“ dodal Veselý.

Nyní do Jankova

Prachatičtí tak zaslouženě získali první tři body do tabulky a může se jim podstatně lépe dýchat. Mladý tým potřeboval vítěznou vzpruhu jako sůl, protože jej nyní čekají další velice náročné zápasy. Ve čtvrtém kole zajíždějí Prachatičtí k prvnímu jihočeskému derby sezony, tentokrát do Jankova. Ten je v tabulce s pěti body na osmém místě, kyž ještě neprohrál. Případný úspěch na Českobudějovicku by Tatran posunul do středu tabulky. Sestava Tatranu: Rusina – Bízek, Babka, Koršala, Nitrianský – Slípka (55. Matoušek), Češka, Frnoch, Toncar – Kováčik (87. Ryšánek), Šicner (66. Bednár).