Prachatice B – Kaplice 4:5 (1:0). Favortitem utkání byli hosté. Nejenže byli v tabulce pevně ukotveni na třetím místě, ale nastříleli v soutěži dvakrát více branek než domácí fotbalisté.

Utkání se však začalo odvíjet jinak. Tatran vstoupil do utkání s otevřenou hrou a již druhá střela Šicnera ve 14. minutě skončila vedoucí brankou – 1:0. Ve 25. minutě přišli domácí o gólmana Dudka. Ten šel odvážně do souboje na zemi a odnesla to nosní přepážka. Ze hřiště sice odešel po svých, ale ve hře pokračovat nemohl. Nahradil jej osvědčený Zdeněk Chocholouš. Hosté sice v této fázi zápasu nehráli moc aktivně, přesto měl nový muž v prachatické brance dvě příležitosti k vyniknutí.

Po jedenácti minutách druhého poločasu se pěknou brankou blýskl Pasák a Tatran vedl 2:0. Vzápětí unikl ještě z vlastní poloviny Šicner a ani dva zadáci soupeře mu nezabránili, aby vytáhl skóre na 3:0. Následně fauloval v šestnáctce prachatický Dvořák a z nařízené penalty korigoval na 3:1 Švarc. Hosté po brance ožili, šli do tlaku, ale znovu se ohlásil pěknou brankou Pasák, když mu nezištně přihrál Kučera – 4:1. Tatran pak hrál sice s přehledem, ale až příliš klidně s pocitem, že se již nemůže nic stát. Posledních osm minut však ukázalo, jak dokáže být fotbal nevyzpytatelný. V 83. minutě Chocholouš vyrazil tvrdou střelu, nikdo ze spoluhráčů mu však nepomohl a Pulec snížil na 4:2. O dvě minuty později využil Lesňák špatně zahrané malé domů a snížil na rozdíl jediné branky – 4:3. Se zadními řadami Tatranu to zacloumalo a místo aby se semkly, nabídly soupeři další šance. V 88. minutě tu první využil k vyrovnání Záveský a stejný hráč v samotném závěru utkání otočil stav na konečných 4:5. Porážka domácích byla zbytečná a snad i poučná.

Rozhodně nevyplynula ze změny na brankářském postu, vždyť Chocholouš jen ve druhém poločase minimálně čtyřikrát zachraňoval branku od pohromy. Utkání řídil rozhodčí Kavulok. Bylo to jeho poslední mistrovské vystoupení. Škoda, jeho přehled na hřišti bude chybět.

Sestava Tatranu B: Dudek (25. Chocholouš) – Lukeš, Bízek, Dvořák, T. Ryšánek – Karabáš, Babka, Pasák, Kučera – Šicner, Gaier. Střídali ještě V. Rosa a Městka.