Přešťovice – Prachatice B 0:3 (0:3). Domácí si přeložili zápas na nedělní odpoledne, aby kolidoval se zápasem prvního týmu Tatranu v České fotbalové lize. Ještě v sobotu odpoledne potřebovali bod k záchraně. Jelikož však Protivíán doma prohrál s Týnem nad Vltavou, bylo večer jasné, že jsou Přešťovice v přeboru zachráněny.

Tatran jel do Přešťovic s taktikou zabezpečené obrany a rychlých brejků. To vycházelo stoprocentně a Prachatičtí byli od začátku lepší. „Dali jsme brzy i vedoucí branku. Gaierovu střelu domácí brankář neudržel a dobíhající Lachkovič dal první branku zápasu. To nám hrálo do not,“ přiblížil situaci při první brance asistent trenéra Tatranu B Jan Pasák. Domácí se sice snažili vyrovnat, ale naráželi na dobře připravenou obranu. Udělali chybu a Prachatičtí toho využili. „Marek Rosa vybojoval na půlce míč, prošel až před branku domácích a přehodil gólmana. Vedli jsme o dvě branky a nebylo prakticky co řešit,“ dodal ke druhé brance Jan Pasák. Prachatičtí rozhodli o výhře do poločasu. I druhý z dorostenců, kteří nastoupili do základu, Roman Pořádak se zapsal do střelecké listiny. „Unikl po pravé straně. Přešel přes dva hráče a zvýšil pěknou střelou na 3:0. On i Lachkovič zahráli velice dobře,“ pochválil mladíky v sestavě Jan Pasák.

Ve druhém poločase se domácí sice snažili ještě s výsledkem něco udělat, ale dostali se prakticky do jediné vážnější šance. „Přešťovice si vytvořily jednu tutovku, tu však brankář Dudek výborně chytil. Jinak to bylo z domácí strany dopředu dost neurovnané a střely létaly daleko od branky. Hráče jsem o přestávce nabádal, aby zůstali u své hry odzadu a nikam se nehrnuli. Po změně stran jsme si prakticky výsledek hlídali. Dostali jsme se pak ještě do několika slibných šancí, ale branka již žádná nepadla,“ přiblížil dění ve druhém poločase Pasák a dodal: „Kluci zahráli v Přešťovicích velmi dobře a musím je pochválit. Po delší době jsme zvítězili a navíc poprvé na jaře vstřelili tři branky.“

Sestava Tatranu B: Dudek – Lukeš, Bízek, T. Ryšánek, Dvořák – Pořádek, Kučera, M. Rosa, V. Rosa – Gaier, Lachkovič. Střídal Had.