Původně se mělo hrát v neděli od 17 hodin, kluby se dohodly na sobotu ve stejný čas, ale poslední schválená dohoda zní dnes od 14 hodin. „Chtěli jsme tak vyjít vstříc našim fanouškům, aby mohli jít na náš zápas a ještě stihli v televizi kvalifikaci o Evropu, kdy naši hrají ve Walesu,“ doplnil k netradičnímu času začátku utkání trenér Prachatic Josef Veselý.

Na poodzim si béčko Tatranu přivezlo z Bavorovic po solidním výkonu bezbrankovou remízu. Jarní výsledky Bavorovic Prachatickým příliš nenahrávají. Tým z periferie Českých Budějovic v posledních zápasech doma body sice ztrácí, ale naopak je vozí ze hřišť soupeřů. Tatranu se výsledkově v posledních duelech příliš nedařilo. Před čtrnácti dny jen remizoval s posledním Jindřichovým Hradce a před týdnem prohrál v Milevsku 3:0, i když výkon nebyl vůbec špatný.

„Je pravda, že Bavorovice více body vozí zvenku, než by doma získávaly. V posledních domácích zápasech sice hrály s Pískem a Kaplicí, ale byly i jiné ztráty. Jejich styl hry je venku založen na zabezpečené obraně a rychlých brejcích především ze strany Vokurky. Doma musejí více tvořit a někdy se to nedaří. Jinak ale mají Bavorovice velice kvalitní kádr, který spolu hraje již možná pět let. Jsou tam většinou kluci, kteří prošli dalšími celky v Českých Budějovicích. Mají svou kvalitu. Pokud bychom zahráli tak, jako před týdnem v Milevsku v prvním poločase, myslím, že bychom mohli pomýšlet na všechny body,“ věří v úspěch prachatický trenér Veselý.

Sestava zálohy Tatranu se bude odvíjet od utkání prvního týmu. Ten hraje dnes od čtvrt na jedenáct v Příbrami. „S áčkem pojede několik kmenových hráčů béčka. Tentokrát do Příbrami nepojedou žádní dorostenci, které šetříme na nedělní zápas v Týně nad Vltavou. Hrají o postup do divize a je třeba, aby podali maximální výkon. Budeme tedy čekat na hráče, kteří přijedou z Příbrami. hned po zápase naskočí do auta a měli by to na zápas stihnout,“ dodává k sestavě Josef Veselý.