Milevsko – Prachatice B 3:0 (1:0). Na hřišti favorita začala prachatická záloha bez ostychu a patřily jí úvodní minuty zápasu. „V první pětiminutovce jsme si vytvořili před brankou soupeře tři solidní šance, ale neskončilo to gólem, Naopak domácí z prvního útoku, kdy udělali naši obránci po centru soupeře chybu a volný hráč měl až příliš prostoru, otevřeli skóre,“ popsal úvod zápasu prachatický trenér Josef Veselý a pokračoval: „Ač s námi jeli z áčka vykartovaní Koršala s Ludačkou, museli jsme použít i některé dorostence, protože naopak nehráli naši kmenoví hráči, kteří šli druhý den s áčkem.“

Ani inkasovaná branka nedostala Prachatické do kolen. Ti byli i v další fázi prvního poločasu herně o trochu lepší soupeře, ale nedokázali si vytvořit vážnější brankovou šanci.

Do druhého poločasu šli Prachatičtí s tím, že chtějí srovnat skóre. Vše však bylo jinak. „Naopak přišla nesmyslná penalta a soupeř vedl o dvě branky. I domácí se podivovali, co sudí odpískal. Pak jsme otevřeli hru ve snaze stav korigovat, ale zkušený soupeř toho využil a dal třetí branku,“ vrátil se ke druhému poločasu trenér a pokračoval: „I přes tříbrankovou porážku lze kluky pochválit. Ve velkém parnu bojovali a i domácí hráči uznali, že výhra o tři branky nevystihuje dění na hřišti. Takový je však fotbal a my musíme hledět k dalším zápasům. Do konce sezony nás čekají ještě tři.“

Další utkání čeká prachatickou zálohu již nyní v sobotu, ač se mělo hrát původně v neděli. „Domluvili jsme se s Bavorovicemi, že odehrajeme zápas v sobotu, ale nikdo z nás si nevzpomněl, že hraje naše reprezentace ve stejnou dobu ve Walesu. Budeme se snažit se soupeřem ještě domluvit, abychom začali dříve a diváci mohli před reprezentací i na náš zápas,“ říká trenér Veselý.

Sestava Tatranu v Milevsku: Dudek – Lukeš, Koršala, T. Ryšánek, Dvořák – Kučera, Ludačka, M. Rosa, V. Rosa – Karabáš, Gaier. Střídali B. Pravda, Městka a Kaczko.