Prachatičtí mladíci hráli dlouhodobou soutěž v Českých Budějovicích, kterou i vyhráli. Začátkem června si zahráli finálovou baráž s vítězem soutěže mladších přípravek na Prachaticku týmem SK Čkyně. Utkání vyhráli a postoupili tak do finále krajského poháru kadetů 1998.

To se uskutečnilo nyní v Českém Krumlově. Kromě vítězů sedmi okresů Jihočeského kraje doplnilo účastníky na osm týmů béčko Slavoje Český Krumlov. Ve skupině, kde se hrálo každý s každým na 2x10 minut, Prachatičtí postupně porazili Hradiště 5:0, Sezimovo Ústí 4:2 a áčko Českého Krumlova 4:0. „Již skupina byla pro všechny týmy náročná hlavně tím, že se hrálo za obrovského vedra. „Bylo dobře, že máme poměrně široký kádr a kluci se prostřídali,“ komentoval zápasy ve skupině asistent trenéra prachatických mladíků Josef Osvald.

Po skupinách následovala křížová semifinále, která se již hrála na 2x15 minut, a Prachatičtí narazili na druhý tým skupiny B Vodňany. Po velmi dobrém výkonu zvítězili 5:0 a postoupili do finále. Tam je čekal tradiční rival z SK Čtyři Dvory.

„Týden před tímto turnajem jsme hráli proti Čtyřem Dvorům v soutěži a prohráli jsme 0:3. Brali jsme to tedy jako dobrou možnost odvety a tentokrát jsme měli k dispozici kompletní kádr. Již před zápasem bylo vidět, že z nás mají respekt. Zápas to byl hodně náročný, ale zvládli jsme to a vyhráli 2:1. Řekl bych, že rozhodla silnější vůle našich kluků a náš širší kádr,“ přiblížil finálový duel Josef Osvald a dodal: „Rád bych za nás trenéry poděkoval všem klukům za výborné výkony a rodičům nejen za tento turnaj, ale i celou sezonu, kdy byli vynikajícími fanoušky.“

Dodejme, že nejlepším střelcem týmu byl s pěti brankami Matyáš Babka. Ještě se dvěma dalšími hráči se rozstřeloval o korunu krále střelců, ale tentokrát neuspěl.

Mladí fotbalisté Prachatic vyrazí na sklonku příštího týdne na republikové finále do Roudnice nad Labem. „Chceme udělat maximum pro co nejlepší úspěch. Je nám s hlavním trenérem Martinem Jurošem jasné, že v konkurenci renomovaných oddílů to nebude jednoduché, ale v žádném případě tam nepojedeme s poraženeckou náladou. Pro kluky to bude obrovská zkušenost,“ hledí již k dalšímu programu prachatické přípravky J. Osvald.