O postup

Vedoucí Vitějovice prohrály v Záblatí a ztratily tak prvenství v tabulce. Do čela se vrátili Lenorští, kteří doma porazili Šumavské Hoštice. Tabulkou stále stoupá celek Záblatí, nadstavba je zastihla ve výborné formě.

Záblatí – Vitějovice 2:1 (0:1). První poločas byl hodně vyrovnaný, ale hosté se dostali do více šancí. Jednu také Novákem proměnili. Ve druhém poločase již byli domácí lepší, soupeře přehrávali a zaslouženě výsledek otočili brankami Gerharda a Kvasničky. Rozhodoval Sýkora.

Lenora – Šumavské Hoštice 6:2 (3:1). Skláři jdou pevně za cílem vyhrát okresní přebor. Hrálo se jim dobře, protože věděli, že jejich největší rival v boji o čelo tabulky odevzdal body v Záblatí. V utkání byli Lenorští lepší a hra se jim dařila. Tři jejich branky dal Dolník, po jedné, Mach, Sládeček a Důle. Dali si i jednu vlastní a druhou ve prospěch hostů střílel Mráz Hosté dohrávali v deseti. Rozhodoval Babka.

Stožec – Čkyně B 3:1 (1:0). Do utkání ve Stožci nastoupila dvě oslabená mužstva. Domácí bez 5 hráčů základní sestavy, ze kterých jim nejvíce schází zraněný Fleischmann, a také bez jediného náhradníka. Hosté přijeli dokonce pouze v 10. Do poločasu se Stožci podařilo vstřelit jedinou branku zásluhou Hýky, takže do šaten odcházeli soupeři za stavu 1:0. Čkyně sice poté gólem Jiřího Stejskala vyrovnala, ale po druhé žluté kartě musel do sprch Martan. V devíti už to měli hosté opravdu těžké. Zaslouží si však pochvalu za bojovnost, když i takto početně oslabení dokázali několikrát ohrozit domácí branku. Za domácí se ve druhé půli trefil podruhé Hýka a jednu branku přidal Krušina, takže si Stožečtí připsali plný počet bodů za vítězství 3:1. Rozhodoval Harvalík.

Ktiš – Vacov B 4:1 (2:0). Domácí mají několik hráčů zraněných, proto povolali i několik těch, kteří již s aktivní činností skončili. Nic ze svého umu však nezapomněli a hrálo se utkání dobré úrovně. Hosté hráli velmi dobře, dokonce otevírali skóre, ale branka pro ofsajd neplatila. Branky: J. Grill, Litvan, Pilát a Šíma – Kopáčik (11). Rozhodoval Sýkora.

Zbytiny – Pěčnov 2:5 (0:1). Podrobnosti k utkání domácí nenahlásili.

O umístění

Ve spodní skupině okresního přeboru již je jasným vítězem celek z Dubu. Po dlouhé době se mohou z výhry radovat Borovoladští.

Borová Lada – Vlachovo Březí B 3:0 (0:0). Hosté přijeli pouze s devíti lidmi, když ve stejnou dobu hrálo jejich áčko v Lažištích. Ale ani domácí nebyli bez problémů se sestavou. Do brány musel z pole přejít Beneš a došlo i na další posuny. Hrálo se na těžkém terénu, neboť šest hodin před utkáním řádně pršelo. První poločas byl hodně vyrovnaný a šance na obou stranách zůstaly bez využití. Po změně stran se domácí hodně zlepšili a dobře i stříleli. Na jejich prvním jarním vítězství se podílel dvěma brankami Jan Miko, jednu vstřelil David Mikuláš. Bez potřeby karet rozhodoval Zloch.

Horní Vltavice – Svatá Maří 0:0. Ani tentokrát nebyli domácí bez tradičních problémů se sestavou, z různých důvodů chybělo šest hráčů. Nakonec slepovaná sestava překvapila bojovností a zabodovala. Utkání mělo vyrovnaný průběh, i když si hosté vytvořili více šancí. Domácí chválili výkon sudího Bartáka.

Volary B – Nebahovy 4:4 (2:3). Podrobnosti k utkání domácí nenahlásili.