O postup

Ve skupině o postup do I.B třídy se dějí věci. Po minulém kole do čela poskočili hráči Lenory, když porazili Vitějovice. Nyní je už vše zase jinak, Lenorští prohráli na záloze Vacova a Vitějovičtí se vrátili zpět do čela tabulky. Zvedá se výkon Záblatských, ti opět vyhráli a natlačili se na silný střed tabulky.

Šumavské Hoštice – Stožec 1:0 (1:0). Bylo to vyrovnané utkání s minimem čistých gólových šancí na obou stranách. O zisku všech bodů pro domácí rozhodl již v prvním poločase Pahorecký. Stožečtí tak na třetím místě prohloubili ztrátu na čelo tabulky. Rozhodoval Babka.

Pěčnov – Záblatí 2:6 (2:4). Záblatští zápas od zápasu potvrzují, že jejich forma je výborná a připisují si výhru za výhrou. Soupeře tentokrát přehrávali a k tomu i dobře stříleli. Domácím chybělo několik hráčů ze základu a ani gólman neměl ten správný den. Výše porážky nemusela být až tak vysoká, ale domácí nedokázali své šance proměnit. Branky: Nedvídek a Bauer – Klabouch 3, Kvasnička, Sarauer a Tomek. ČK: 0:1 (Koutný). Rozhodoval Barták.

Vitějovice – Ktiš 4:1 (2:1). Převaha domácích byla v utkání jasnější než vyjadřuje výsledek, ale sami přiznávají, že střelba byla hodně nemohoucí. Nadto hosty podržel dobře chytající gólman. Branky: Tremmel 2, Raušer a Solčanyi – J. Grill. Rozhodoval Sýkora.

Čkyně – Zbytiny 3:2 (0:1). V prvním poločase byli hosté lepším týmem a zaslouženě vedli. Po přestávce se však karta obrátila, domácí se rapidně zlepšili a šli do vedení na 3:1. Hosté sice v závěru snížili, ale na domácí výhře to již nic nezměnilo. Domácí mohli ještě v poslední minutě své vítězství pojistit, ale neproměnili pokutový kop, Král trefil jen tyč. Branky: J. Stejskal, J. Hoško a Král – Lebeda a Stejkoza. Rozhodoval Hodek.

Vacov B – Lenora 3:2 (2:2). Hrála se velmi dobrá kopaná. Hosté dvakrát vedli, ale domácí dokázali příkladnou bojovností stav srovnat. O výsledku ve svůj prospěch rozhodli čtvrt hodiny před koncem utkání z pokutového kopu. Domácí označili svůj výkon za jeden z nejlepších v sezoně. Branky: Kopáčik 2 (1x11), Mucha – Důle a Sládeček. Rozhodoval Zloch.

O umístění

Ve spodní skupině již fotbalisté Dubu prakticky rozhodli, že jsou vítězové, když doma jasně přehráli béčko Volar. Jeden zápas se vůbec neodehrál, hráči Horní Vltavice neodcestovali do Vlachova Březí.

Dub – Volary B 5:1 (2:0). Domácí stále potvrzují, že je tento soutěžní ročník zastihl ve velmi dobré formě. Po celé utkání proti záloze Volar měli navrch a potvrdili to i dobrou střelbou. Zaslouženě si připsali další tři body. Branky: Humpolák 3, M. Barcal a V. Novák – Kes. Rozhodoval Sýkora.

Nebahovy – Borová Lada 6:0 (1:0). V prvním poločase měli sice domácí více ze hry, ale střelecky se trápili. Mušku zpřesnili až po přestávce a po zásluze soupeře jednoznačně přestříleli. Branky: Rosa 2, Pešek, Mráz, Sitter a Halounek.

Vlachovo Březí B – Horní Vltavice nehráno. Hosté se k utkání nedostavili a řešit jej bude STK. Do tabulky je započítána předpokládaná kontumace 3:0.

Václav Pancer