O postup

Vitějovice i Lenora zvítězily, naopak třetí Stožec nebodoval. Na čele tabulky se tedy vytvořil dvojblok se zajímavým náskokem.

Pěčnov – Lenora 5:6 (5:1). Skláři zřejmě domácí celek hodně podcenili a měli namále, že nepřišli o body tolik potřebné ke stíhačce prvního místa. Po prvním poločase Lenorským rozhodně nikdo moc šancí nedával. Z kabiny však asi přišlo úplně jiné mužstvo. Po dvou rychlých gólech hosté hru ovládli a ztracené utkání až zázračně obrátili. Závěr utkání byl hodně nervozní a došlo i k napadení domácího hráče funkcionářem hostů. Branky: Bauer 2, Pravda, Štangret a Kůs – Dolník, P. Jančovič a Kubinec 2. ČK: 0:1 (Tůma). Rozhodoval Harvalík.

Šumavské Hoštice – Záblatí 1:4 (0:2). Domácí podali nejslabší výkon sezony, což zřejmě vyplynulo z opětovných změn v sestavě. Hosté podali bojovný výkon a zvítězili zaslouženě. Záblatští získali ve třech zápasech sedm bodů a pravděpodobně se již nechtějí vrátit do sklepních prostor tabulky. Branky: Hanzal (11) – Sarauer, Hálek, Kolafa a Koutný. Rozhodoval Ketzer.

Vitějovice – Stožec 4:0 (0:0). Stožečtí měli šanci se bodově dotáhnout na vedoucí Vitějovice, ale naděje jim vydržela jen do poloviny utkání. Ve druhém poločase již hosté domácímu tlaku neodolali, a tak nyní ztrácejí na čelo tabulky již šest bodů.

Vacov B – Zbytiny 3:3 (3:2). Dělbou bodů se postavení obou celků v tabulce nemění, uzavírají tu lepší polovinu. Domácí hráli hodinovou přesilovku, když hosté hráli od 30. minuty bez vyloučeného Čutky. Přesto nedokázali proměnit půltucet dalších gólových šancí. Branky: Jíška, Moutelík a Kopáčik – Lebeda, Veber a Š. Novák. Rozhodoval Harvalík.

Čkyně B – Ktiš 1:1 (1:1). Hrál se bojovný zápas za stálé domácí převahy. Čkyňští však v koncovce působili zoufale a plno šancí zahodili. Hosté měli dobře organizovanou obranu a celé jejich vystoupení působilo velice solidně. Branky: Sváta – Lukeš. Rozhodoval Ketzer.

O umístění

V této skupině se hrály pouze dva zápasy a oba skončily výhrou favoritů. Nehrálo se ve Svaté Maří, hosté z Horní Vltavice nedali tým dohromady a dopředu ohlásili, že k utkání nepřijedou.

Vlachovo Březí B – Borová Lada 5:1 (2:0). Domácí začali velmi dobře a vytvořili si převahu. Hosty pustili jen do několika náznaků šancí, jinak hru ovládali. Své prvopoločasové vedení po přestávce ještě potvrdili dalšími góly, když měli trvalou převahu. Zvítězili naprosto zaslouženě. Branky: Mráz a Rauscher 2, Chodjuš – Beneš. Rozhodoval Zloch.

Nebahovy – Volary B 7:2 (4:0). Domácí měli raketový vstup do utkání a již ve 24. minutě vedli o čtyři branky. Měli neustálou převahu a řadu dalších šancí trestuhodně zahodili. Ve druhém poločase za výrazného vedení zbytečně polevili a soupeř toho využil ke kosmetické korekci výsledku. Branky: Pešek 2, J. Mráz, S. Sitter, Valouch, Halounek – Hobizal a Kudla. Rozhodoval Babka.

Svatá Maří – Horní Vltavice nehráno. Hosté se pro nedostatek hráčů k utkání nedostavili. Utkání projedná STK. V tabulce je započtena předpokládaná kontumace 3:0 pro domácí.

Václav Pancer