Prachaticko – Fotbalový okresní přebor mužů pokračoval dalším kolem a tentokrát se žádná překvapení neudála. Lídři obou tabulek naplno bodovali.

4.5.2010

Ilustrační foto.Foto: Deník/Vladimír Klíma

O postup

Vedoucí trojice shodně vyhrála a tak se v tabulce nic převratného neděje. Navíc svým soupeřům vedoucí tři týmy utekly a o postup si to rozdají mezi sebou.

Zbytiny – Vitějovice 0:2 (0:0). První poločas se hrál především mezi šestnáctkami a žádnou velkou šanci nepřinesl. Hosté se snažili procházet přehuštěným středem domácí obrany, Zbytinští zase spoléhali na brejky. O všem rozhodl úvod druhé půle a tlak hostů. Nejprve sice Václavík vychytal Kleina, ale hned nato otevřel skóre Doubek. V 50. minutě dal na 0:2 Klein. Domácí se sice snažili s výsledkem něco udělat, ale na dobře hrající hosty tentokrát neměli. Pěkné utkání řídil rozhodčí Hodek.

Lenora – Čkyně B 5:0 (2:0). Domácí se rychle vypořádali s klopýtnutím v Hošticích a ukázali, že boj o čelo tabulky pokračuje. Hosté přijeli v deseti a se čtyřmi dorostenci v sestavě. Pak sestavu doplnili. Domácí byli po celé utkání lepší a hned z prvního útoku Sládeček potvrdil, že jdou jasně za vítězstvím. Branky: Sládeček 2. Dolník, P. Jančovič a V. Jančovič. Rozhodoval Zloch.

Stožec – Pěčnov 3:0 (1:0). K vidění byla řada šancí na obou stranách. V první půli jich měli více domácí, ale kromě branky Kupsy se jim navýšit skóre nepodařilo. Dva pokusy Fleischmanna skončily na tyči a osamocený Kupsa z blízkosti trefil brankáře. Hosté se v prvním dějství díky pozorné obraně domácích dostávali pouze k hranici šestnáctky, odkud se jim střelecké pokusy moc nedařily. Ve druhém poločase se utkání hodně vyrovnalo a Pěčnov si postupně vytvářel více šancí. Dvě vyložené jim svým včasným vyběhnutím a výbornými zákroky chytil brankář Friedl. Domácí uklidnila až důležitá branka na 2:0, kterou dal Kvasnička, když vystřelil po zemi přesně k pravé tyči. Hosté poté ještě zvýšili svou snahu vstřelit kontaktní branku, ale to se jim už nepodařilo. Naopak v poslední minuté vstřelil po rychlém protiútoku třetí branku domácích Plačko.

Ktiš – Šumavské Hoštice 2:1 (2:1). Fotbal ve Ktiši táhne, znovu přišlo přes stovku diváků. Skóre otevřeli hosté Topkou po rohovém kopu. Domácím se do poločasu podařil obrat. Nejprve z penalty vyrovnal Pilát a vítěznou branku dal Friš. I po změně stran měly oba celky šance, domácí více, hosté však nebezpečnější. Proto domácí vděčí za zisk bodů hlavně výbornému Vágnerovi v brance.

Záblatí – Vacov B 2:1 (0:0). Hrál se poměrně dobrý fotbal. První poločas byl hodně vyrovnaný, ve druhém konečně přišly i góly. Domácí kromě branek nastřelili tyč a břevno, hosté odpověděli ranou do tyče. Branky: Pavlištík a Kolafa (11) – Kratochvíl. Rozhodoval Harvalík.

O umístění

Vedoucí Dub vyhrál v Horní Vltavici a navýšil svůj náskok v tabulce, jelikož Svatá Maří jen remizovala v Borových Ladách.

Horní Vltavice – Dub 1:3 (1:1). Hosté přijeli jako favorité a také otevírali skóre po trefě Horta. Do poločasu vyrovnal Ištok. Ve druhém poločase skórovali pouze hosté, vedení jim vrátil Dvořák z penalty, rozhodující gól dal znovu Hort. Jinak bylo utkání dost vyrovnané. Domácí, kteří většinou rozhodčího chválí, tentokrát nebyli s výkonem sudího Bartáka spokojeni.

Borová Lada – Svatá Maří 4:4 (1:3). Potěšila pěkná návštěva 80 diváků, kterým se hráči odvděčili pěkným fotbalem. Domácí v úvodní čtvrthodině spálili tři šance, skóre ale otevřeli hosté, kteří byli ve střelbě v první půli přesnější. Po hodině hry se však začalo vše otáčet a domácí zpřesnili střelbu. Během dvou minut srovnali, dali si sice vlastní branku, ale remízu nakonec zachránili. Branky: J. Zbořil 3, J. Miko – Levanský 2, V. Janda a vlastní. Rozhodčí Kapuscinský.

Václav Pancer

4.5.2010 VSTUP DO DISKUSE

SERVIS

Služby - Služby Uklízeč, uklízečka 23 000 Kč Uklízeči a pomocníci v ubytovacích a vzdělávacích zařízeních Pokojská. Požadované vzdělání: základní + praktická škola. Pružná pracovní doba, úvazek: . Mzda min. 23000 kč. Volných pracovních míst: 1. Poznámka: Po dobu práce ubytování zdarma, příspěvek na důchodové připojištění, osobní ohodnocení., Kontakt: pan Martel,tel.: 730 588 501, e-mail: hotel@alpskavyhlidka.cz. Pracoviště: "gnosis" spol. s.r.o. hotel alpská vyhlídka, 385 01 Vimperk. Informace: Karel Martel, +420 730 583 501. Obchod - Obchod Obchodní referent 16 000 Kč Obchodní referenti Referent prodeje velkoobchodu čerpadel. Požadované vzdělání: úso (vyučení s maturitou). Jednosměnný provoz, úvazek: . Mzda min. 16000 kč, mzda max. 17000 kč. Volných pracovních míst: 1. Poznámka: Požadována znalost práce na PC, spolehlivost, pečlivost, komunikativnost. , Částečná znalost NJ nebo AJ výhodou. , Vhodné i pro absolventy a osoby se zdravotním postižením., Zájemci prosím životopis na sisc@sisc.cz. Pracoviště: S. i. s. c. s.r.o, 384 11 Netolice. Informace: Jindřich Lukáš, . Výroba - Výroba Montážní dělník 12 600 Kč Montážní dělníci výrobků z kombinovaných materiálů montážní dělník. Požadované vzdělání: základní + praktická škola. Třísměnný provoz, úvazek: . Mzda min. 12600 kč, mzda max. 18000 kč. Volných pracovních míst: 2. Poznámka: Jedná se o montáž výrobků z plastů, obsluha strojů vyrábějící plastové součásti a následná montáž, zkušenosti s výrobním závodem výhodou, Výhody:, - zajištěné ubytování, příspěvek na dojíždění, závodní stravování, - způsob prvního kontaktu zájemce o volné pracovní místo se zaměstnavatelem -, e-mailem nebo telefonicky, Kontakt:, - Šimek Marek, tel.: 774492941, e-mail: simek@aktivteam.cz. Pracoviště: Aktivteam sv s.r.o.- pracoviště, Krumlovská, č.p. 979, 383 01 Prachatice. Informace: Marek Šimek, +420 774 492 941. Doprava a logistika - Doprava a logistika Řidič skupiny B 90 Kč Řidiči osobních a malých dodávkových automobilů (kromě taxikářů a řidičů dopravy nemocných a raněných) Pracovník pro rozvoz jídel. Požadované vzdělání: základní + praktická škola. Jednosměnný provoz, úvazek: . Mzda min. 90 kč. Volných pracovních míst: 1. Poznámka: Kontaktní osoba : pan Stanislav Žák , tel.: 777 998 910. Pracoviště: Zop 44, spol. s r.o. - zdravá kuchyně petra stupky, Velké náměstí, č.p. 14, 383 01 Prachatice. Informace: Stanislav Žák, +420 777 998 910.

Fotbalový víkend na jihu Čech

České Budějovice - Přinášíme přehled fotbalových zápasů na jihu Čech na tento víkend. Není-li uvedeno jinak, úředně od 16:30 hodin.

-

Soupeř má výborné přesilovky, musíme hrát disciplinovaně, upozorňuje Aleš Totter

České Budějovice - Domácí neporazitelnost budou hájit hokejisté ČEZ Motoru v sobotním utkání šestého kola první Chance ligy proti Prostějovu. Začátek je v Budvar aréně v 17 hodin.

V derby chtějí body oba týmy

Tábor, České Budějovice - Fotbalové jižní Čechy jsou na nohou, v Táboře se na stadionu v Kvapilově ulici v neděli od 16.30hod. hraje druholigové derby mezi Táborskem a Dynamem!

Bojují o Středoškolský pohár

České Budějovice – Studentská atletika má za sebou většinu okresních kol středoškolského atletického poháru.