Prachaticko – Fotbalový okresní přebor mužů pokračoval dalším kolem a tentokrát se žádná překvapení neudála. Lídři obou tabulek naplno bodovali.

4.5.2010

Ilustrační foto.Foto: Deník/Vladimír Klíma

O postup

Vedoucí trojice shodně vyhrála a tak se v tabulce nic převratného neděje. Navíc svým soupeřům vedoucí tři týmy utekly a o postup si to rozdají mezi sebou.

Zbytiny – Vitějovice 0:2 (0:0). První poločas se hrál především mezi šestnáctkami a žádnou velkou šanci nepřinesl. Hosté se snažili procházet přehuštěným středem domácí obrany, Zbytinští zase spoléhali na brejky. O všem rozhodl úvod druhé půle a tlak hostů. Nejprve sice Václavík vychytal Kleina, ale hned nato otevřel skóre Doubek. V 50. minutě dal na 0:2 Klein. Domácí se sice snažili s výsledkem něco udělat, ale na dobře hrající hosty tentokrát neměli. Pěkné utkání řídil rozhodčí Hodek.

Lenora – Čkyně B 5:0 (2:0). Domácí se rychle vypořádali s klopýtnutím v Hošticích a ukázali, že boj o čelo tabulky pokračuje. Hosté přijeli v deseti a se čtyřmi dorostenci v sestavě. Pak sestavu doplnili. Domácí byli po celé utkání lepší a hned z prvního útoku Sládeček potvrdil, že jdou jasně za vítězstvím. Branky: Sládeček 2. Dolník, P. Jančovič a V. Jančovič. Rozhodoval Zloch.

Stožec – Pěčnov 3:0 (1:0). K vidění byla řada šancí na obou stranách. V první půli jich měli více domácí, ale kromě branky Kupsy se jim navýšit skóre nepodařilo. Dva pokusy Fleischmanna skončily na tyči a osamocený Kupsa z blízkosti trefil brankáře. Hosté se v prvním dějství díky pozorné obraně domácích dostávali pouze k hranici šestnáctky, odkud se jim střelecké pokusy moc nedařily. Ve druhém poločase se utkání hodně vyrovnalo a Pěčnov si postupně vytvářel více šancí. Dvě vyložené jim svým včasným vyběhnutím a výbornými zákroky chytil brankář Friedl. Domácí uklidnila až důležitá branka na 2:0, kterou dal Kvasnička, když vystřelil po zemi přesně k pravé tyči. Hosté poté ještě zvýšili svou snahu vstřelit kontaktní branku, ale to se jim už nepodařilo. Naopak v poslední minuté vstřelil po rychlém protiútoku třetí branku domácích Plačko.

Ktiš – Šumavské Hoštice 2:1 (2:1). Fotbal ve Ktiši táhne, znovu přišlo přes stovku diváků. Skóre otevřeli hosté Topkou po rohovém kopu. Domácím se do poločasu podařil obrat. Nejprve z penalty vyrovnal Pilát a vítěznou branku dal Friš. I po změně stran měly oba celky šance, domácí více, hosté však nebezpečnější. Proto domácí vděčí za zisk bodů hlavně výbornému Vágnerovi v brance.

Záblatí – Vacov B 2:1 (0:0). Hrál se poměrně dobrý fotbal. První poločas byl hodně vyrovnaný, ve druhém konečně přišly i góly. Domácí kromě branek nastřelili tyč a břevno, hosté odpověděli ranou do tyče. Branky: Pavlištík a Kolafa (11) – Kratochvíl. Rozhodoval Harvalík.

O umístění

Vedoucí Dub vyhrál v Horní Vltavici a navýšil svůj náskok v tabulce, jelikož Svatá Maří jen remizovala v Borových Ladách.

Horní Vltavice – Dub 1:3 (1:1). Hosté přijeli jako favorité a také otevírali skóre po trefě Horta. Do poločasu vyrovnal Ištok. Ve druhém poločase skórovali pouze hosté, vedení jim vrátil Dvořák z penalty, rozhodující gól dal znovu Hort. Jinak bylo utkání dost vyrovnané. Domácí, kteří většinou rozhodčího chválí, tentokrát nebyli s výkonem sudího Bartáka spokojeni.

Borová Lada – Svatá Maří 4:4 (1:3). Potěšila pěkná návštěva 80 diváků, kterým se hráči odvděčili pěkným fotbalem. Domácí v úvodní čtvrthodině spálili tři šance, skóre ale otevřeli hosté, kteří byli ve střelbě v první půli přesnější. Po hodině hry se však začalo vše otáčet a domácí zpřesnili střelbu. Během dvou minut srovnali, dali si sice vlastní branku, ale remízu nakonec zachránili. Branky: J. Zbořil 3, J. Miko – Levanský 2, V. Janda a vlastní. Rozhodčí Kapuscinský.

Václav Pancer

4.5.2010 VSTUP DO DISKUSE

SERVIS

Stavebnictví - Stavebnictví Zedník 18 000 Kč

Zedníci, kamnáři, dlaždiči a montéři suchých staveb zedník-dlaždič. Požadované vzdělání: základní + praktická škola. Jednosměnný provoz, úvazek: . Mzda min. 18000 kč. Volných pracovních míst: 6. Poznámka: Práce v celé ČR, Kontakt:, - Dudla Ivan, tel.: 608581884, před návštěvou nutno domluvit schůzku - volat v době od 7.00 hod. - 17.00 hod.. Pracoviště: Ivan dudla, Hradební, č.p. 422, 383 01 Prachatice. Informace: Ivan Dudla, +420 608 581 884.

Doprava a logistika - Doprava a logistika Traktorista a obsluha 17 000 Kč

Traktoristé a obsluha zemědělských strojů Traktorista v živočišné výrobě. Požadované vzdělání: základní + praktická škola. Jednosměnný provoz, úvazek: . Mzda min. 17000 kč, mzda max. 23000 kč. Volných pracovních míst: 1. Poznámka: Podmínkou je ŘP sk. T. Místo výkonu práce Zbytiny. Zaměstnavatel poskytuje příspěvek na stravování. Kontaktní osoba : Ing. Jiří Vondruška, tel. 602 105 992. Pracoviště: Zefa nová pec s.r.o., Pivovarská, č.p. 197, 383 01 Prachatice. Informace: Jiří Vondruška, +420 602 105 992.

Výroba - Výroba Montážní dělník 16 000 Kč

Montážní dělníci výrobků z kovů montážní dělník. Požadované vzdělání: základní + praktická škola. Třísměnný provoz, úvazek: . Mzda min. 16000 kč, mzda max. 17000 kč. Volných pracovních míst: 3. Poznámka: krátkodobé zaměstnání, manuální zručnost, samostatnost, odpovědnost, zkušenosti s výrobním závodem výhodou. Info na tel.: 800330330 - p. Kouba (možno sjednat osobní pohovor).. Pracoviště: Uniworks cb s.r.o. - pracoviště klima s.r.o., Krumlovská, č.p. 38, 383 01 Prachatice. Informace: Martin Kouba, +420 800 330 330.

Výroba - Výroba Zámečníci strojů 22 000 Kč

Zámečníci strojů zámečník. Požadované vzdělání: střední odborné (vyučen). Jednosměnný provoz, úvazek: . Mzda min. 22000 kč. Volných pracovních míst: 3. Poznámka: Požadavky:, - čtení výkresové dokumentace, - praxe v oboru min. 2 roky, - svářecí průkaz, - manuální zručnost, zájem o práci, samostatnost, Výhody:, - závodní stravování, Kontakt:, - Pazderská Lenka, tel.: 388 601 309, e-mail: pazderska@klimacz.cz. Pracoviště: Klima s.r.o., Krumlovská, č.p. 38, 383 01 Prachatice. Informace: Lenka Pazderská, +420 388 601 309.

Mexická fanynka. Fotbalové MS Rusko 2018
13

Kráska z Mexika, Asie nebo Evropy? Vyberte nejhezčí fanynku skupiny F

Národní park Šumava, ilustrační foto

Zachraňme lesy - ale ne jako ministr Brabec a "smrkožrout" Bláha

Kam mizí voda a jak se čistí děti z Vodňanky už vědí

Prachatice - Kam vlastně putuje voda, kterou spláchneme do kanalizace? Jak je možné, že se ze špinavé vody stane opět voda čistá?

Pět dní pohotovosti sloužili studenti na Lipně

Přední Výtoň, České Budějovice – Pětadvacet budoucích záchranářů ze Zdravotně sociální fakulty Jihočeské univerzity trénovalo na březích Lipna záchranu zraněného z nepřístupného terénu, jeho vyproštění a transport.

OBRAZEM: Vimperské Rákosníčkovo hřiště je otevřené

Vimperk - V neděli 24. června od deseti hodin mohly první vimperské děti na nové Rákosníčkovo hřiště u řeky Volyňky.

OBRAZEM: Francouzský anarchista chtěl Kupky ilustraci s Husem

Hluboká nad Vltavou – Před nedávnem začala v Zámecké jízdárně Alšovy jihočeské galerie (AJG) v Hluboké nad Vltavou výstava Člověk a země představující mistra abstrakce umění Františka Kupku v jiném světle.