Okresní přebor

Kromě sedmi zápasů 17. kola se ještě hrála dohrávka Zbytiny – Zdíkov. A v té padl rekord letošního ročníku přeboru, když hosté nastříleli dvanáct branek. Jeden zápas se nehrál, když Záblatští do Lenory vůbec neodcestovali.

Vlachovo Březí B – Vacov B 3:0 (2:0). Domácí již nutně potřebovali bodovat, aby se nedostali do záchranářských problémů. To se jim po solidním výkonu nakonec podařilo. Jejich branky dávali Řezník, Šturm a Kravčenko. Rozhodoval Barták.

Lažiště B – Svatá Maří 5:2 (2:0). Zápas přinesl pouze hru slabé okresní úrovně. Po celé utkání měli herní převahu domácí. Z nezajímavého zápasu stojí za zmínku pouze střelecký výkon Wimberského, autora tří branek. Další gól domácích dal Turek, jeden si dali hosté sami. Za Svatou Maří skórovali Janoud z penalty a Janda. Rozhodoval M. Voldřich.

Čkyně B – Šumavské Hoštice 2:1 (0:0). Domácím se na jaře daří a potvrdili to i proti Hošticím, které umí hrát dobře odzadu. Hrálo se poměrně tvrdé a dost nervozní utkání, ve kterém měli domácí převahu. Na obou stranách bylo šancí poskrovnu. Hosté šli do vedení vydařenou střelou Košky, za domácí srovnal Turek starší. O bodech pro domácí rozhodl až v nastaveném čase Kotrlík. Rozhodoval Harvalík.

Ktiš – Zbytiny 1:1 (1:1). Skóre utkání otevřel hostující Korytar, domácí srovnali brankou z penalty, kterou proměnil J. Prenner. Výsledek odpovídá hře, obě strany měly šance, ale nedaly je. Domácí Mikula netrefil prázdnou branku, hosté dvakrát nastřelili břevno. Rozhodoval Sochor.

Stožec – Netolice B 0:0. V úvodu utkání byli hosté pohyblivější, domácí pak hru rychle srovnali. Hrál se kvalitní fotbal a oba celky si vytvořily řadu dobrých šancí. Oba brankáři však zachytali výborně, co prošlo, končilo na tyčích. Zasloužená dělba bodů. Rozhodoval Ketzer.

Lenora – Záblatí nehráno. Hosté již v pátek oznámili STK, že nedají tým dohromady a nebudou moci nastoupit. Lze tedy předpokládat kontumaci 3:0.

Zdíkov – Pěčnov 4:1 (3:0). Domácí překvapili soupeře drtivým nástupem, když dali v první a třetí minutě góly. Určovali i nadále tempo hry a do poločasu přidali třetí gól z penalty, kterou proměnil Ferko. Po přestávce trochu polevili, čehož hosté využili ke snížení na 3:1. Zdíkov však pak výhru pečetil čtvrtým gólem. Branky: Koloušek 2, Ferko (11) a Vašíček – Landgráf. Rozhodoval Břicháček.

Zbytiny – Zdíkov 1:12 (0:7). Domácí podrobnosti nehlásili. Ze zápisu rozhodčího Sýkory známe alespoň střelce: J. Václavík (11) – Schwarz 7, Koloušek 2, Blaško, Nový a Boháček.

Okresní soutěž

Vedoucí Nová Pec opět ztratila a na druhé místo se již propracoval celek z Nebahov. Na první místo ztrácí již jen čtyři body.

Dub – Horní Vltavice 4:4 (1:1). V první části šli do vedení domácí brankou Kováře, hosté stav srovnali po rohovém kopu. Po změně stran se dostali Dubští až do tříbrankového vedení, když dal dva góly P. Friš a na 4:1 zvýšil L. Friš. Čtvrt hodiny před koncem někdo asi pokropil hosty živou vodou a ti srovnali až na konečných 4:4. Byli i blízko vítězství, ale šanci neproměnili. Tu největší pak však měli v závěru domácí, ale neproměnili pokutový kop. Rozhodoval Sýkora st.

Nebahovy – Borová Lada 3:0 (0:0). V prvním poločase se hrál vyrovnaný fotbal a obě mužstva si vytvořila slibné příležitosti. Po změně stran získávali domácí na převaze a do vedení je dostal J. Mráz. Další dvě branky přidal P. Rosa a zvláště ta na 3:0 hlavou byla parádní. Hosté v závěru dohrávali bez Silovského, který obdržel červenou kartu. Rozhodoval Sochor.

Nová Pec – Šumavské Hoštice B 2:2 (1:2). Domácí nic bližšího nenahlásili. Ze zápisu rozhodčího Hodka známe střelce branek: Smažík a F. Hobizal – Procházka a Z. Mráz.