Favorité tentokrát nezaváhali

PRACHATICKO - Fotbalové soutěže mužů v okrese pokračovaly dalším kolem a tentokrát nepřinesly žádné větší překvapení.

31.10.2007

Ilustrační foto.Foto: DENÍK/Vladimír Klíma

Okresní přebor

Vedocí mužstva svorně bodovala, a tak k žádným důležitým změnám v tabulce nedošlo. Nebyl sehrán zápas Svatá Maří – Pěčnov, terén na Šumavě nebyl hratelný.

Ktiš – Vacov B 2:3 (1:2). Domácí musí litovat, kolik šancí promarnili. Hosté v poločase vedli, domácí hned po obrátce vyrovnali, ale Vacovským se nakonec podařilo deset minut před koncem ukořistit všechny body. Přitom domácí měli k bodům blíže, chybělo jen více klidu. Branky: Grill a P. Mikula – Blahout, Ketzer a Kratochvíl. Rozhodovl Bajčík.

Čkyně B – Stožec 4:1 (2:0). Hrál se zápas průměrné úrovně za mírné převahy domácáích. Ti měli v prvním poločase několik šancí, ale proměnili jen dvě. Hned po přestávce se hostům podařilo snížit, ale domácí brzy ožili a dostali hru pod kontrolu. branky: Z. Stejskal 3, Kotrlík – Kvasnička. ČK 1:2. Rozhodoval Sýkora.

Šumavské Hoštice – Záblatí B 0:1 (0:0). Velký souboj otce a syna Cardových. Ten starší v brance hostů čaroval a vychytal několik stoprocentních šancí domácích. Jeho syn v domácí brance také zachytal velmi dobře, ale na tečovanou střelu Le Guena nemohl reagovat. Jinak měli domácí po celé utkání převahu, ale neproměnili ani ty nejvyloženější šance. ČK 0:1 (Jančovič). Rozhodoval Sýkora.

Vlachovo Březí B – Zdíkov 0:2 (0:1). Hrálo se na velmi těžkém terénu a šance si vytvářeli i domácí. Hosté však byli lepší v koncovce. V prvním poločase je dostal do vedení Koloušek, po přestávce přidal druhý gól Schwarz. Rozhodoval V. Voldřich.

Zbytiny – Netolice B 0:1 (0:0). Domácí favorita hodně trápili a prohráli smolně z trestného kopu, který se vydařil Bucharovi. Rozhodoval Zloch.

Lažiště B – Lenora 7:1 (1:1). Zápas měl od začátku jednoznačný průběh, přesto poločas skončil 1:1. V něm domácí kromě vstřeleného gólu zahodili ještě několik šancí a hosté z ojedinělého útoku vyrovnali. Ve druhém poločase ale domácí zlepšili střeleckou mušku a tak nakonec hosté odjeli z debaklem. Branky: Brzobohatý 3, Hodina, Maurský (11), Koutný, Dolník – Brem.

Svatá Maří – Pěčnov nehráno pro nezpůsobilý terén. O termínu dohrávky rozhodne STK.

Okresní soutěž

Dub – Nová Pec 1:2 (0:2). Domácí sehráli dobré utkání, ale body si odvezli hosté. Ti šli do vedení brankou Maurice z trestného kopu z hranice šestnáctky, o chvíli později zvýšil Vitiš střelou ze šestnáctky. Po změně stran domácí zvýšili tempo, ale přes veškerou snahu se jim pouze podařilo stav korigovat P. Frišem. Rozhodoval V. Voldřich.

Šumavské Hoštice B – Nebahovy 1:4 (1:1). Hosté v Hošticích vždy předvedou dobrý výkon, tentokrát si za něj odvezli všechny body. V prvním poločase byla hra vyrovnaná, ve druhém byli lepší hosté. To již domácí hráli v deseti, když nemohli z nedostatku hráčů vystřídat zraněného. Branky: J. Hanzal – Rosa, Černovský, Mareš a Mráz. Rozhodoval Václavík.

Horní Vltavice – Borová Lada 2:2 (1:1). Domácí měli problémy se sestavou a nakonec obětavě nastoupil i L. Hrušovský, který přede dvěma lety slavil Abrahámoviny. Hosté vedli brankou J. Zbořila, hned po rozehrávce srovnal Krnák. Po změně stran byli domácí fotbalovější, ale do vedení šli opět hosté, tentokrát brankou R. Zbořila. O spravedlivou dělbu bodů se deset minut před koncem zápasu postaral Žižka. Rozhodoval Hodek.

31.10.2007 VSTUP DO DISKUSE

Porota vybere tři nejlepší domácí vánoční ořechy

Vimperské gymnastky na závodech v Českých Budějovicích.

Gymnastky zakončili soutěžní sezonu

Adventní nálada ovanula knihovnu

Prachatice - Oddělení pro děti a mládež si pro své dětské návštěvníky připravilo adventní odpoledne spojené s tvůrčími dílnami.

Při nehodě se těžce zranil řidič

Vodňany – Nákladní automobil se ve čtvrtek před 16. hodinou čelně střetl s osobákem na obchvatu Vodňan.

Odešel Bořivoj Lauda, emeritní ředitel Alšovy jihočeské galerie

České Budějovice - Ve čtvrtek 7. prosince zemřel akademický malíř, grafik a restaurátor Bořivoj Lauda, emeritní ředitel Alšovy jihočeské galerie (AJG), který působil ve vedení instituce v letech 1970 až 1986.

Tipsport vede na skóre

Vimperk - Místní liga sálového fotbalu pokračovala druhým kolem. Po něm stále zůstávají bez porážky ještě tři týmy, a to Tipsport, Čkyně a prachatický FC Norton.