Přebor muži

O postupu Husince do I.B třídy bylo rozhodnuto již před měsícem. Až do konce však bylo o co hrát. Pokud by se totiž potvrdily zvěsti o tom, že Lenora nepřihlásí I.B třídu, postoupil by automaticky z Prachaticka druhý celek. A jelikož Netolice svůj první tým v této soutěži mají, mohl by jít výše tým ze třetího místa. Zde skončil Vimperk a nyní již bude jen čekat, jas se situace vyvine. Na konci tabulky bodovala Nová Pec, přesto zůstala na sestupové příčce, Černý Petr zůstává Horní Vltavici.

Vacov B – Vimperk 1:4 (1:2). Utkání bylo vyrovnanější než hovoří výsledek. Hodně to ovlivnil výborným výkonem hostující brankář Formánek. Vimperští pak dávali branky z rychlých brejků. Domácí soupeři popřáli hodně úspěchů ve vyšší soutěži. Branky: Kopáčik – Kukačka 2, Frk a T. Janda. Rozhodoval Sýkora.

Stachy B – Husinec 0:7 (0:2). Hosté měli po celé utkání neustálou převahu a vítězství si plně zasloužili. Nejlepší mušku měl Maryška, autor čtyř branek. Další přidali Hrdlička, Vaněček a Zelený. Rozhodoval Harvalík.

Stožec – Čkyně B 5:4 (3:2). Domácí nastoupili s Plačkem v brance. Hrál se velmi ofenzivní fotbal, ve kterém hrál na domácí straně prim Fleischmann a u hostů Stejskalové. Ti také obstarali většinu gólů. Branky: Fleischmann 4, Kvasnička – Z. Stejskal 3, J. Stejskal. Rozhodoval Sýkora.

Ktiš – Nová Pec 3:4 (1:2). Domácí neproměnili sedm brankových šancí, dokonce v jednom případě netrefili z malého vápna prázdnou branku. Naopak dvě branky jim rozhodčí nepochopitelně neuznal, proto byli Ktišští s jeho výkonem nespokojeni. Branky domácích dávali Josef Sura, Petr a Jiří Mikulové.

Horní Vltavice – Netolice B 0:8 (0:5). Hosté potvrdili, že mají v přeboru nejlepší střelce a dotáhli skóre na rovnou stovku. Výsledek je pro domácí hodně krutý, ale sami mu špatnou hrou v obraně pomohli. Krok se soupeřem udrželi jen první čtvrthodinu, pak dostali branku z penalty a jejich hra se rozpadla. Branky: Řehák, Pilař a Ondok 2, Marek a Stránský. Rozhodoval Břicháček.

Zdíkov – Záblatí B 1:0 (1:0). O výsledku rozhodla jediná branka Zimmermanna, další již domácí nepřidali. Jednu tutovku jim vychytal Carda, dvakrát mířili z dobré pozice nad branku. Hosté se do šance vůbec nedostali, ale po změně stran toho ani domácí moc neukázali, když byli aktivní pouze po šestnáctku. Hosté dohrávali poslední čtvrthodinu z důvodu zranění pouze o deseti. Rozhodoval Ketzer.

Lažiště B – Vlachovo Březí B 7:5 (4:1). Půl hodiny se hrálo při mírné převaze domácích bez branek. Pak otevřeli skóre, ale vzápětí Hodina neproměnil penaltu. Zato hosté srovnali, ale ne na dlouho, závěr poločasu patřil Lažišťským. Do druhého poločasu nastoupili domácí v deseti bez zraněného Hrbka. Hosté měli převahu, ale nevyužili ji, naopak domácí stříleli branky a vytáhli skóre až na 6:1. Hosté se pak vzchopili a třemi góly snížili až na 6:4. Drama se však nekonalo a závěr opět patřil domácím. Branky: Hrbek a V. Matulka 2, M. Stupár, Hodina a vlastní Bízek – Jančisko 3, Řezník a Noha. Rozhodoval Důra.

Soutěž muži

V okresní soutěži šlo v posledním kole o mnoho. Na dvě postupová místa byli tři kandidáti. V přímém souboji se rozhodovalo mezi Svatou Maří a Pěčnovem, domácí byli úspěšnější. V tu chvíli byli jistým vítězem soutěže Zbytinští, jelikož mají lepší vzájemné zápasy se Svatou Maří.

Borová Lada – Dub 3:4 (1:1). Hrálo se ve velkém poklidu. Do vedení šli ve 20. minutě hosté brankou Brože. V poslední minutě prvního poločasu srovnal Silovský. Po změně stran šli domácí během pěti minut do dvoubrankového vedení brankami Zbořila a Petráně. Dubský Pavel Friš však skóre dokonale otočil, když proměnil své šance v 62., 67. a 83. minutě. Obě strany navíc nastřelily tyče. Rozhodoval Hodek.

Zbytiny – Nebahovy 0:2 (0:1). Domácí již před utkáním věděli, že okresní soutěž vyhrají, a tak motivace již nebyla až tak vysoká. Hosté byli lepším týmem a zaslouženě zvítězili. Branky: Cinádr a Černovský z penalty. Rozhodoval Kolafa.

Svatá Maří – Pěčnov 4:1 (2:0). Hrál se oboustranně pohledný fotbal. Domácí měli svůj velký cíl a splnili si ho. Hosté neproměnili v 70. minutě pokutový kop. Branky: Sova, Janda, Levanský a Svoboda – Jírů. Rozhodoval Harvalík.

Přebor žáci

Vacov – Lenora 4:1. Čejka, Roučka, Zloch a T. Novák – Pícha. Šumavské Hoštice – Nebahovy 5:2 (5:2). Vrba a Topka 2, Doule – Halounek 2. Lenora – Vlachovo Březí 3:2. Parai 2, Cao Viet Dunk – Nosek a Lácha. Zdíkov – Ktiš nehráno. Hosté nepřijeli, do tabulky započítáváme předpokládanou kontumaci 3:0. Lhenice – Husinec 2:1. Stachy – Vacov 5:1 (2:0). J. Česánek 3, F. Česánek a J. Voldřich – Karhal.