Dobrá Voda – Netolice 2:4 (0:1)

Hosté byli před utkáním v klidném středu tabulky a mohli hrát s čistou hlavou. „Přijeli jsme na Dobrou Vodu s tím, že nemáme co ztratit a tak se zamíchalo i se sestavou, která možná někoho i překvapila, a čekali jsme, jak se s tím popereme,“ prozradil něco z předzápasové taktiky asistent trenéra Luboš Hrbek a přiblížil první dějství zápasu: „Od začátku utkání jsme šli za úspěchem hlavně tím, že jsme bojovali, dobře se doplňovali, běhali, a to na velmi těžkém terénu určitě nebylo málo. Myslím, že jsme domácí zaskočili naší aktivitou, která jim dělala docela problémy. Už v 11. minutě po rohu Balouška otevřel hlavou skóre neobsazený Standa Šulc. To nás neuspokojilo a snažili jsme se i dále útočit, často jsme stříleli, ale buď ta střela neměla dostatečnou razanci, nebo byla nepřesná. Dost unavení jsme dokončili první poločas, ale hřálo nás jednobrankové vedení.

V poločase nebylo třeba dělat žádných změn, ale také se nesmělo začít betonovat a hlídat výsledek. „Do druhého poločasu jsme vstoupili beze změn, jen se čekalo, co se bude dít, protože druhé poločasy máme horší,“ poodhalil přestávkové myšlenky v kabině asistent trenéra netolického celku a pokračoval v hodnocení druhého dějství: „Lehce se to potvrdilo, když domácí byli o trošku aktivnější a v 61. minutě Koptyšem vyrovnali. Ovšem hned o minutu později napřáhl Jarda Křenek za vápnem k ráně a tečovaná střela skončila za bezmocným domácím gólmanem v síti. Rychle jsme si tedy vzali vedení zpět. To nás povzbudilo a předváděli jsme opět fotbal, kterým jsme soupeře přehrávali před přestávkou, až do konce utkání.“

Poslední dvacetiminutovka nezačala pro Netolické moc příjemně. Přišli o jednoho hráče, což mohlo soupeře, který prahl po vítězství, zase postavit na nohy. „V 71. minutě dostal zbytečnou červenou kartu za zakopnutí míče Honza Srbený, což je škoda, protože neviděl, jak v 73. minutě krásně prošel do vápna Venca Vlášek, který byl faulován, a Baloušek se z penalty nemýlil. Vedli jsme o dvě branky a i v deseti bylo prakticky o zápase rozhodnuto. V 88. minutě ještě vykřesal domácím naději druhým gólem Koptyš, ale v 90. minutě prošel Vašek Vlášek z naší půlky až k domácí šestnáctce a chladnokrevně zavěsil na konečných 2:4. Samozřejmě musíme být spokojeni s výsledkem i předvedenou hrou,“ dodal k zápasu Luboš Hrbek.

V předehrávce prvního jarního kola zítra Netoličtí hostí českobudějovickou Slávii a případný zisk tří bodů, za kterým samozřejmě hráči půjdou aktivní hrou, by je mohl ještě více namáčknout na vedoucí skupinku tabulky A skupiny I.A třídy.

Jan Škrle