Netolice – Sedlice 1:2 (0:1)

Domácí mají ze soupeře v posledních letech tak trochu komplex a nezbavili se ho ani tentokrát. „Bohužel jsme zápas nezvládli a náš syndrom jménem Sedlice pokračuje dále, je to škoda, protože jsme tím nepotvrdili body ze Strakonic a jako by to vítězství ztratilo svou váhu,“ konstatoval asistent trenéra Netolic Luboš Hrbek.

„Samotný zápas začal opatrně na obou stranách, první dvě šance byly na naší straně, ale s nedůrazným zakončením. Ve 21. minutě jsme zahrávali rohový kop, otáleli jsme se zakončením, následovala chyba, rychlý brejk, pak ještě tečovaná střela a Keclík v brance neměl šanci – 0:1. Do konce poločasu už se na skóre nic neměnilo, protože ani nebylo z čeho ho změnit. Ne, že by kluci nechtěli, ale vázla přesná kombinace a nevyhovovalo nám rychlé a tvrdé přistupování hostujících hráčů k nám samotným a tím znemožnění v klidu a za včas rozehrát nějakou solidní situaci,“ hodnotil první poločas L. Hrbek.

V nástupu do druhého poločasu se domácí snažili stav co nejrychleji otočit. „Druhý poločas jsme chtěli něco změnit, tak jsme zkusili vystřídat a vypadalo to, že to vyšlo, když v 51. minutě napřáhl Urban z trestného kopu z dobrých pětadvaceti metrů, brankař hostí vyrobil chybu a bylo vyrovnáno. Čekali jsme obrat zápasu, ale dostali jsme ledovou sprchu, když v 52. minutě chybu ve středu obrany využil hostující útočník bombou do naší šibenice a Láďa Keclík byl opět bez šance – 1:2,“ přiblížil brankové momenty druhého poločasu Luboš Hrbek a pokračoval: „Od této chvíle bych řekl, že jsme byli v křeči a vyráběli jsme chyby jak na běžícím pásu a bylo otázkou, co se stane. V 68. minutě dostal Radek Varyš druhou žlutou kartu a musel za hřiště ven. Pak se hrálo z naší strany vabank a byly šance na obou stranách, k tomu věčné polehávání a simulování hostů, což nevydržel trenér Zbyšek Novák a byl vyloučen ze střídačky a tím pro nás skončila černá sobota. Nezbývá nám nic jiného než se dát po tomto zápase dohromady a přivézt nějaký bod z Dobré Vody.“

Jan Škrle