Strakonice B – Netolice 1:2 (1:1)

„Ze Strakonic bychom brali i bod, nakonec máme tři a jsme maximálně spokojeni,“ komentoval s úsměvem výsledek asistent trenéra Luboš Hrbek s tím, že Netoličtí měli problémy s absencemi hráčů ať z důvodů karet, pracovních povinností nebo zranění.
„Vstup do zápasu jsme měli výborný, hned po půl minutě trefil Baloušek břevno a přicházely další šance, které jsme si vytvářeli dobrým pohybem, včasným napadáním a tím nutili domácí dělat chyby. Ve 30. minutě jsme zachytili dlouhý odkop domácích, následovalo rychlé vysunutí Vláška a ten krásnou ránou otevřel skóre. Ve 36. minutě jsme špatně odkopli balon, následoval faul, trestný kop a neuhlídaný domácí útočník Dan Hadraba, který hlavou překonal bezmocného Šandu v naší brance. I zbývající minuty do poločasu jsme odehráli slušně, takže z jediné šance soupeře byl poločas 1:1, ale správně mělo svítit na světelné tabuli 0:4,“ zhodnotil první poločas Luboš Hrbek.
„Přestávka by pro nás neměla být, protože druhý poločas byli jasně lepší domácí. Sérii rohů, trestných kopů, rychlých přechodů do naší obrany a vlastních chyb jsme odvraceli s vypětím všech sil, a když už to nepomáhalo, tak tam byly dobře postavené tyče,“ vyzdvihl výkon domácích na začátku druhé půle Luboš Hrbek a pokračoval na veselejší notu: „Určitě se nehrálo jenom na naší půlce, i my jsme měli šance, ale špatně jsme je řešili, a to nás stálo dost sil. Když už jsme asi všichni počítali s bodem, přišla 89. minuta, krásný centr zleva do vápna, tam si Václav Vlášek pohrál s obránci a vymetl pavučiny z domácí brány. Nakonec jsme tedy vyhráli 2:1 a musíme být všichni nadmíru spokojeni.“
Po jedenácti odehraných zápasech tak jsou Netoličtí pátí, když na vedoucí Dobrou Vodu ztrácejí šest a na druhé Lažiště tři body.