Strunkovice – Vimperk 2:0 (1:0)

Po slavnostnějším začátku, kdy se domácí dorostenci představili v nových dresech, které jim jako pomoc v boji s povodněmi věnoval oddíl z Doudleb nad Ohří, začal boj o každý metr hrací plochy. Úroveň utkání byla od začátku velice slušná a náhodný přihlížející by určitě neřekl, že se jedná o souboj z dolní poloviny tabulky.

Domácí začali lépe, natlačili se před šestnáctku Vimperských a již v 7. minutě se radovali z vedení. Míč si zpracoval Kureš, nebyl důsledně bráněn a jeho střela skončila v síti – 1:0. Pak však začali iniciativu přebírat hosté a především díky herní převaze ve středu hřiště si začali vytvářet i velice dobré brankové šance. Ve dvou případech výborně zasahoval domácí gólman Turek, jednou hosté překopli bránu z půl metru, z další velké šance mířili těsně vedle tyče strunkovické svatyně. Domácí se v prvním poločase dostali již jen k jediné slušnější šanci, centrovaný míč však Brabec poslal hlavou mimo branku.

Do druhého poločasu nastoupili hosté evidentně se snahou o minimálně vyrovnání výsledku. Dostali se do další výborné šance, gólman Turek však byl k nepřekonání. Herní převaha hostů trvala ještě dvacet minut ve druhém poločase, ale pak přišel zlom. Domácí zahrávali rohový kop, na zadní tyči stál nikým nehlídaný Brabec, míč směřoval přesně na něho a strunkovický hráč dokonale využil své výškové převahy a hlavou dal druhou branku svého týmu. Úroveň hry po tomto góle trochu upadla, domácí se více soustředili na bránění a hostům se již nedařilo dostávat k vážnějšímu ohrožení branky Blaníku. Pět minut před koncem utkání došlo na hranici domácí šestnáctky ke střetu gólmana s útočníkem Vimperka, sudí jej neposoudil jako nedovolený, a tak se pokračovalo ve hře. Závěr utkání již byl z hostující strany hodně křečovitý a v nastaveném čase dokonce přišli o vyloučeného Novotného, který musel opustit hřiště po druhé žluté kartě.

Domácí se dostali na patnáct bodů, jsou ve středu tabulky a před zimní přestávkou si mohli oddechnout. Vimperští zůstávají na bodech deseti s pětibodovým náskokem na poslední dva celky tabulky. Nyní potřebují zdolat Albrechtice.