Volby do sněmovny začínají za

Nahrávám odpočet ...

Strunkovičtí vezou dobrý bod

ZLIV - V úvodním kole nového ročníku fotbalové I.B třídy zajížděl Blaník na půdu jednoho z aspirantů postupu, do Zlivi.

23.8.2007

Ilustrační foto.Foto: Vladimír Klíma

Zliv – Strunkovice 1:1 (1:0). První rozruch utkání vzbudila dělovka hostujícího V. Beneše ve 14. min., jež však letěla těsně nad bránu. Zliv odpověděla po šesti minutách Bezpalcem. Ten ale po úniku po křídle pálil jen do boční sítě. Pak se dvakrát vyznamenal hostující gólman M. Turek, jenž zlikvidoval nejprve ve 21. min. nepovedený odkop vlastního beka a ve 25. min. i nebezpečnou střelu k tyči M. Klimeše. Poté se dostal ve 31. min. mezi domácí obránce Brabec, ale Remtovu svatyni z „vápna“ překopl. Aktivnější favorit zápasu se dostal do vedení čtyři minuty před přestávkou.

Po trestném kopu Bezpalce z dálky nikdo z bránících ani útočících hráčů míč nezasáhl a ten skončil překvapivě ve vzdálenějším rohu branky. Do druhé půle již vstoupil Blaník bez respektu a měl více ze hry. Již v první minutě se ocitl ve výborné pozici střídající Fr. Kubička, ale okamžik zaváhal a jeho šanci stoper R. Klimeš zmařil. V 55. min. přišla pro sebevědomé domácí studená sprcha. Dělovku k tyči z „trestňáku“ v podání Holuba ještě domácí brankář Remta vyrazil, ale balon hned vrátil před branku Jar. Cinádr a Pelech se hlavou nemýlil. Hosté byli „na koni“ a Zliv se nemohla dostat do tempa. Přesto měl po standartce v 61. min. gól na hlavě dravý Ira, ale naštěstí pro hráče z Prachaticka těsně minul. Strunkovičtí odpověděli o sedm minut později pěknou akcí tria V. Beneš – Kureš – Fr. Kubička, avšak posledně jmenovaný domácí svatyni netrefil. Když pak v závěrečném tlaku domácích „plejerů“ neuspěl ve své šanci v 70. min. Bezpalec ani po jedovce z přímého kopu v 85. min. R. Klimeš, rozešli se soupeři zaslouženě smírně