Jankov B – Lhenice 1:1 (1:0)

Lheničtí vstoupili do utkání nekoncentrovaně. V samém úvodu utkání proto byli Jankovští důraznější v osobních soubojích, byli dříve u míče a předčili hosty i v pohybu. Počáteční nejistotu a rozháranost v řadách soupeře využili domácí dokonale již ve 3. minutě. Vávra využil vybíhající lhenické obrany, udělal kličku gólmanu Boškovi a ten ho stačil pouze faulovat. Z penalty střelou k tyči otevřel skóre Bürger. Hostům trvalo ještě několik minut než se začali dostávat do provozní teploty. Lheničtí postupem času získávali herní převahu, ale domácí hrozili z brejků. Neujaly se ani střely Kopfa po hezké kombinaci Tůmy mířící vedle a P. Trnky. Rychlonohý Schön se připomněl svým tradičním průnikem až do pokutového území, kde ho sporně zastavil jeden z domácích obránců a rodící se šanci hostům znemožnil. Největší příležitost Lhenických v prvním poločase promarnil znovu Trnka, který se po sklepnutí hlavou od Švece dokázal dostat do šestnáctky, ale přestřelil. Prakticky ihned po odkopu se podruhé mohli radovat Jankovští, když se opět z pravé strany řítil na Bošku Vávra, tentokrát ho lhenický brankář vychytal. Závěr poločasu patřil Lhenickým, kteří zahrávali sérii rohů a trestných kopů kolem vápna. Po tom posledním, kopnutém Kopfem, se k vyraženému míči dostával Muška, ale chybělo mu více důrazu v zakončení.

Do druhého poločasu nastoupil na post defenzivního záložníka Motz a na pravého obránce se přesunul Kopf. Lheničtí přikovali již od úvodních minut Jankovské na jejich polovině, ale příležitostí si příliš nevypracovávali. Ve 48. minutě hlavičkoval dobře k tyči Lukšovský, ale jeho pokus postrádal razanci, proto ho na brankové čáře stačil bránící hráč vyhlavičkovat. V 53. minutě se po centru Růžičky dostal do šance kanonýr Švec, ale měl míč na dlouhou nohu a nedal. Poté začal úřadovat nepřesný rozhodčí Profant, když nejprve udělil rovnou červenou kartu lhenickému trenérovi Hrachovcovi (ten byl připraven na lavičce jako náhradník). O několik minut později vyloučil domácího Dvořáka. K údivu hostí uviděl červenou kartu i lhenický Trnka za údajné strčení do protihráče. Obě mužstva tak pokračovala v deseti. Lheničtí vystřídali a na hřišti měli to nejzkušenější, co mohlo ve lhenickém dresu nastoupit. A Jankovští se také od té doby dostali za půlící čáru pouze několika dlouhými odkopy. V 75. minutě po centru z levé strany od Růžičky střílel Motz k tyči, ale i s jeho střelou si Mádl v brance domácích dokázal poradit. Gólem neskončila ani Muškova pohotová střela z voleje po rohovém kopu. Další vzruch přinesla 85. minuta, když centrovaný míč přistál na ruce jednoho z jankovských obránců, ale píšťalka zůstala k úlevě domácích němá. Když už se zdálo, že všechny tři body zůstanou doma, přišel Tůmův rohový kop a Motz hlavou vyrovnal.

I přesto, že „Peckáři“ zaspali v úvodu zápasu, nepodali v Žabovřeskách špatný výkon. Věřme, že nyní s rezervou SK Čtyři Dvory zakončíme podzimní část výhrou. Ta by lhenický tým posunula přes třicetibodovou hranici, s čímž by ve lhenickém SK panovala naprostá spokojenost.

Pavel Bumba