Křemže – Lhenice 2:0 (1:0)

Lheničtí se hledají. Potřetí po sobě venku vyšli bodově i gólově naprázdno. Tatam je jejich herní projev z první poloviny soutěže, který po vyřazení Kopfa a Motze pro nepodmíněné vysoké tresty a další hráčské absence v utkáních postrádá kompaktnosti, sebedůvěry a co zejména, střelecké produktivity. Jeden vstřelený gól v utrápeném vítězství v minulém kole doma nad posledním Husincem o tom svědčí.

Byli to ale Lheničtí, kteří tísněným Tůmou po Švecově uvolnění a centru jako první ohrozili domácí branku, ale nedůrazné zakončení skončilo v Linhově náruči. Domácí nebezpečně kontrovali v 5. minutě při trestném kopu z hranice šestnáctky po Burdově faulu, kdy jeho exekutor Chromý trefil ve zdi do obličeje Mušku, hra byla následně hned přerušena a nebezpečí pro hosty tak pohaslo. Ve 38. min. to byli domácí, co po rozehrané standardní situaci Chromým zahrozili, ale naštěstí pro Lhenické po Boškově minele nikdo z domácích míč netrefil a ten skončil vedle brankové tyče. Hned nato se situace před lhenickou brankou po Chromého centru opakovala, ale ani nabíhající Fleischman, ani Edelman na balón nedosáhli. Závěr poločasu patřil Křemežským, ve kterém strhli vedení na svou stranu. Nejprve ve 40. min. poslal centrovaný míč zblízka ještě hlavou těsně nad břevno Fleischman, aby však ve 43. minutě domácí již zamířili mezi tyče. Na hranici šestnáctky fauloval Burda a z následného trestného kopu po Boškově zaváhání uklidil míč do sítě Chromý – 1:0.

V počátku druhého poločasu nachystal na 48. min. únik lhenický rychlík Schön, aby dopadl obdobně jako v první pětačtyřicítce – jeho zastavení za cenu faulu a žluté karty zařídil tentokráte Brabec. Rozhodující okamžik utkání nastal v 79. minutě. To domácí vstřelili druhý gól jistící jejich vítězství. Vyběhnuvší gólman Boška nešťastně trefil při odkopu míč, toho se zmocnil domácí Andrle a poslal jej do prázdné branky (2:0). Křemežští si v závěru zápasu vedení pohlídali, i když v něm mohl výsledek ještě korigovat střídající lhenický dorostenec Mrkvička, ale gólové možnosti se zalekl a trefil jen gólmana.

Jan Bumba