Velešín – Lhenice 3:0 (1:0)

Velešínští peckářům důrazně připomněli, jak hořce chutná prohra a po 630 herních minutách je sesadili z „trůnu“ I.B skupiny A.
Ve vyrovnaném prvním poločase se hra přelévala od branky k brance a i gólové příležitosti vznikaly úměrně tomu rovnoměrně. V 6. min. zahrozili Schönem Lheničtí, ale jím vyslaný míč na branku skončil v koši domácího gólmana Ottenschlägera. Ani 11. minuta jim nepřinesla kýžený gól, když po rohovém kopu nejvýše vyskočil Švec, aby míč z jeho hlavy skončil na břevně a v následném závaru v šestnáctce se hosté marně dožadovali faulu na Motze. V 15. min. Lheničtí zahrávali Trnkou z dvaceti metrů trestný kop, ale jeho střela jen těsně minula velešínskou branku. V 17. a 20. minutě byli zase na forhontu domácí. Nejprve Bošku prověřil Šebesta a poté Semerád z trestného kopu trefil spojnici tyče a břevna. 23. minuta přinesla vzruch při Schönově průniku, který zastavil domácí gólman nedovoleně, sudí Ryneš však posoudil tuto situaci jako pravidlům neodporující. 28. minuta přinesla obdobnou situaci na druhé straně, ale Mistoler na Bošku nevyzrál. Ve 29. a 40. min. měl na kopačkách možnost poslat Lhenické do vedení mladíček Pokorný, gólových nabídek se však zalekl. Po Švecově centru neuklidil zblízka hlavou míč do sítě a ani po Motzově dlouhém pasu nezamířil mezi tyče. Závěr poločasu zase patřil Velešínským. Ve 42. min. netakticky opustil branku Boška a Zimek jeho chybu ztrestal (1:0). Tu však gólman napravil ve 44. min., kdy autorovi první branky reflexivně vystřelený míč z jeho kopačky vytěsnil na břevno.
Po poločasové otáčce se jako první dostal k zakončení lhenický Muška, domácí však jeho projektil stačili zblokovat. V 50. min. kontroval velešínský Semerád, jeho mířidla, naštěstí pro hosty, byla vychýlená. V 72. min. nachytal Šebesta Bošku, když balon vyslaný na jeho branku z dobrých 30 metrů zapadl do jeho čeřenu a zvýšil tak na 2:0. V 75. min., po druhé žluté kartě, putoval předčasně do sprch Motz a Lheničtí dohrávali o deseti. Po spolupráci po ose Burda – Švec – Pořádek byli hosté blízko kontaktního gólu, ale posledně jmenovaný zakončoval jen do břevna. 85. minuta definitivně srazila Lhenické do kolen. Rychlý velešínský útok do rozhozené obrany zastavili beci jen za cenu faulu a z následného trestného kopu se nádherně trefil Šafránek (3:0).
Lheničtí tak poprvé v soutěži vyšli bodově i gólově naprázdno, když postrádali bojovného Kopfa a v kombinaci technického Babůrka.

Pavel Bumba