Hluboká nad Vltavou - FK Lažiště 2:1 (1:1)


Od úvodního hvizdu se začalo pěkně z ostra a k vidění byl fotbal plný tvrdých osobních soubojů a vzájemného okopávání. O první rozptýlení se postaral ve čtvrté minutě domácí Adam, který skrytou střelou halfvolejem málem překvapil všechny na stadionu, když zamířil jen centimetry vedle pravé Vlkovy tyče. Z polospánku definitivně probrali diváky až ve 22. minutě domácí. Do Jánošova centru z pravé strany se z první opřel Adam, míč před Vlkem rychle odskočil, hostující brankář ho vyrazil pouze před sebe, kde číhal Kurali, pro kterého nebyl problém jej uklidit do sítě – 1:0. O sedm minut později mohlo udeřit na obou stranách. Dlouhý Brašničkův výkop dolétl až ke Chvostovi, který zahrál z první malou domů, ovšem přehlédl rozběhnutého Horejše, kterého tak poslal do vyložené šance. Naštěstí pro hosty si dal domácí forvard míč daleko od nohy a Vlk včasným vyběhnutím situaci vyřešil. Hostující brankář neotálel s rozehrávkou a vyslal do úniku na levém křídle Tesárka, který míč zatáhl a naservíroval před branku. Na první tyči uplatnil své kilogramy Hrbek, ovšem jeho střela z voleje a především z těžké pozice skončila nad Brašničkovou svatyní. Ve 37. minutě už měli hosté větší důvod k radosti. Z nenápadné kombinace ve středu hřiště se zrodil chytrý Králův oblouček na Ilieva, který ještě stihl přehodit vyběhnuvšího Brašničku, který ho ovšem tvrdě složil k zemi a sudí Jaroš bez váhání odpískal pokutový kop. K tomu se postavil tradiční exekutor Tesárek a ačkoliv trochu se štěstím, vyrovnal na 1:1. Do konce první pětačtyřicetiminutovky se už více zajímavého neudálo.

Úvod do druhého dějství patřil domácím. Po centru Čermína z pravé strany se zavěsil do vzduchu Dušan Vácha a jeho slabá, avšak velmi nebezpečná hlavička, skončila na pravé tyči. S nástupem 59. minuty zvýšili především domácí obrátky a byl k vidění strhující fotbal s řadou šancí. V té první se ocitl po rohovém kopu Čermín, jehož střelu vyrazil výborným zákrokem Vlk na další rohový kop. O šest minut později se probojoval k nepříjemné střele Jánoš, ovšem hostující gólman byl opět na místě. Na následný rohový kop si naskočil nejvýše Kurali, z bezprostřední blízkosti vypálil tvrdě hlavou, ovšem galapředstavení Jakuba Vlka pokračovalo a hosté stále drželi cenný remízový stav. V 67. minutě se mohli dokonce z brejku radovat podruhé. Jan Hrbek přetlačil na levém křídle nedůrazného Maška, předložil na penaltu míč Kubátovi, který však ve vyložené pozici trefil pouze na poslední chvíli zasáhnuvšího Váchu. V 71. minutě už hosté velkému náporu Hlubockých podlehli. Král rozehrál pouze k nohám Stráského, který vzápětí vyslal milimetrovou smrtící přihrávku mezi oba stopery hostí, na kterou si naběhl Benhák a pohodlně vrátil hostům vedení – 2:1. Domácí se po vedoucí brance stáhli a soustředili na defenzivní činnost. To byla ovšem voda na mlýn Lažišti. V 84. minutě se na levé straně prokličkoval ke střele Tesárek, ta zasvištěla centimetry vedle zadní tyče. O čtyři minuty později vracel Kubát do ohně odražený míč, na zadní tyči číhal zapomenutý Iliev, ovšem místo zakončení si zpracovával míč na prsa a Brašnička mu včasným vyběhnutím šanci zmařil. Hostující útočník si mohl spravit ještě chuť v nastaveném čase, když dostal dobrý míč do pohybu od střídajícího Soukupa. Jeho lob ze složité situace však opět nemířil do černého.

Hostům na vyrovnání nezbylo více času a museli se tak sklonit před domácím mužstvem, které však ke třem bodům došlo zcela po zásluze.

Tomáš Soukup