Lažiště - Osek 7:0


Po smolné remíze v Netolicích přišla domácí porážka s Rudolfovem a následně potupná prohra na hřišti posledního Frymburka. Po tomto utkání vedli tři kola před koncem sezony Lažišťští o čtyři body před Osekem, velký náskok, ale při pohledu na poslední výkony týmu z Prachaticka asi nikdo nevěřil, že by tohoto soupeře mohli Lažišťští porazit. Nakonec z toho byl koncert.

„Už v týdnu jsme si v kabině vyříkali určité věci a nastolili si jasná pravidla, jak budeme k zápasu přistupovat. Je vidět, že když si hráči uvědomí, o co jde a nechají na hřišti všechny síly, tak to jde. Zkrátka ten fotbal v nich je, jen to dokázat prodat. Doufám, že všem došlo, o co hrají a nebude se již v závěrečných dvou kolech opakovat podcenění soupeřů, jako v některých předchozích zápasech. Jen zodpovědným výkonem všech hráčů můžeme splnit postupový cíl,“ říká lažišťský trenér Jan Pasák.

Přitom před zápasem nebyli domácí v jednoduché situaci. Nejenže nebyla patřičná forma, ale nebyl k dispozici ani jeden ze tří brankářů. Mezi tyče se tedy postavil hráč z pole Stanislav Falář. „Paradoxně máme první jarní nulu s hráčem z pole mezi tyčemi. Samozřejmě jsme se to snažili Standovi co nejvíce usnadnit. Včas jsme přistupovali k protihráčům, nenechávali jsme je střílet, chodili jsme do bloků a vše na sto procent vycházelo. Na druhé straně je také třeba říci, že Standa jako hráč z pole a se zkušenostmi na stoperském postu si dokáže pro míč dojít a rozehrát. To fungovalo bezvadně a věřím, že výkon zopakujeme i v dalším zápase na béčku Strakonic, kde bude zase chytat Standa,“ uvedl k postu gólmana Jan Pasák.

Výše výhry určitě udivila všechny fotbalové fandy. Vždyť šlo o přímý souboj o první místo v tabulce. Ale i takové zápasy se hrají. „Je třeba přiznat, že nám tam spadlo, do čeho jsme kopli. Rychle jsme vedli o dvě branky, což nám situaci ulehčilo. Ale je také fakt, že šli hráči vítězství naproti. Řekl bych, že soupeř nezvládl zápas o čelo tabulky po psychické stránce,“ uvedl k zápasu samotnému Pasák a dodal: „Máme stále čtyři body náskok, tentokrát na Dobrou Vodu. Je třeba se zodpovědně připravit na zápas ve Strakonicích a zvládnout ho. Věřím, že pokud kluci předvedou výkon jako nyní proti Oseku, mohli bychom slavit již po Strakonicích. Musejí si uvědomit, že jedna vysoká výhra nic neřeší, že je na to třeba navázat.“