Frymburk - Lažiště 4:1 (1:0)


Soupeř z Frymburka měl být snažším soupeřem než předchozí Rudolfov, se kterým Lažišťští doma prohráli 0:1. Nakonec to bylo zcela jinak, lídr prohrál 1:4 a soupeři se tři kola před koncem soutěže dotáhli již jen na pouhé čtyři body.

Neplodná převaha

Lažišťští i přes domácí ztrátu s Rudolfovem přijeli do Frymburka jako favorité. „Přijeli jsme tam s tím, že chceme rychle rozhodnout. Začali jsme nátlakově, ale nic z toho nebylo,“ komentoval úvod utkání šéf lažišťského fotbalu Václav Princ. Naopak domácím se podařilo dát branku. Ještě předtím měl velice dobrou šanci Iljev, ale neproměnil. „Domácí hráč se do toho opřel na pětadvaceti metrech a míč skončil přesně v horním růžku naší branky. Byla to neskutečná trefa,“ komentoval úvodní branku utkání V. Princ a pokračoval: „Nedá se říci, že bychom hráli špatně. Měli jsme tlak, drželi jsme míč na kopačkách, ale bylo to všechno takové bezzubé. Všechno jsme to tlačili přehuštěným středem místo toho, abychom využívali křídelních prostorů.“ Hosté ještě v prvním poločase nastřelili břevno, které spíše bylo další předzvěstí toho, že střelecká smůla z předchozích zápasů ulpěla na lažišťských kopačkách asi hodně pevně.

Další branky

Se vstupem do druhého poločasu se hosté pokusili nátlakovou hrou vše zlomit. Situace však byla naprosto jiná. „Sice jsme opět začali soupeře tlačit před jeho bránu, ale jako přes kopírák se opakovala situace kolem první frymburské branky. Stejné místo, stejný střelec a stejný cíl míče. Podruhé to trefil navlas stejně neskutečně a prohrávali jsme o dvě branky,“ kroutil hlavou Václav Princ a pokračoval: „Zbraně jsme nesložili, snažili jsme se ještě hrát, ale soupeř nám dal z brejku třetí branku a v tu chvíli bylo naprosto po zápase. Od tohoto okamžiku nebyla v našich hráčích žádná morální síla, která by je ještě zvedla. Vyústěním toho byla čtvrtá branka v naší síti. My už pak pouze v závěru utkání kosmeticky upravili stav na 4:1.

Nyní s Osekem

Ve zkoušku odolnosti lažišťského týmu se mění závěr sezony. Již nyní v neděli může dojít na lámání chleba, lídr tabulky hostí na domácím hřišti třetí Osek, který má ztrátu čtyř bolů. „Musíme si v kabině sednout a vyříkat si, co je třeba udělat proto, abychom uspěli, jak budeme dál k zápasům přistupovat. V tomto kontextu nedokážu pochopit to, že ve chvíli, kdy je dlouhodobě zraněný gólman Jirka Formánek, si může dovolit brankář Tesař zaplatit dovolenou a odjet na ni ve chvíli, kdy hrajeme klíčová utkání,“ uvedl před klíčovým utkáním jara lažišťský trenér Jan Pasák. Domácí musejí hrát na tři body, jelikož pak jedou na silné béčko Strakonic a hostí doma Blatnou.