Osek – Lažiště 1:1 (0:1)

Osek kolo před tímto zápasem zvítězil na Rudolfově a dotáhl se do popředí tabulky. Jen vítěz tohoto duelu se tedy mohl přiblížit vedoucí Dobré Vodě.

„Z pohledu předvedené hry jsme sehráli zřejmě nejlepší poločas podzimu. I na poměrně nekvalitním terénu se nám dařilo kombinovat a kontrolovat míč. Dostávali jsme se i do brankových příležitostí. Na levé straně dělal soupeři problémy Brzobohatý. Z tempa nás nevyvedlo ani vynucené střídání Hrbka. Bohužel ty největší šance, které měl Iliev, zůstaly nevyužity. Domácí ohrožovali naši branku spíše ze standardních situací a dlouhých autů. Po půlhodině hry jsme se nakonec zaslouženě dostali do vedení, když se na hranici velkého vápna šikovně uvolnil Svěchota a technickou střelou překonal brankáře domácích,“ komentoval první poločas asistent trenéra Lažiště Ján Lachkovič.

Hosté tedy byli ve velmi dobré výchozí pozici a chtěli si ve druhém poločase tři body pojistit. „O přestávce nebylo moc co hráčům vytknout. Zápas jsme chtěli vyhrát a pokračovat ve stejném způsobu hry. Ale hned zkraje druhého poločasu jsme udělali v obraně chybu a domácí ji potrestali vyrovnávacím gólem. Hra se vyrovnala, byli jsme v mírném útlumu. Do dalších šancí jsme ale soupeře nepustili. Na hřišti se i trochu zajiskřilo, což mírně zvedlo emoce. Ale spíše než mezi hráči, tak na domácí lavičce a mezi diváky. Myslím, že posledních dvacet minut jsme byli opět lepším týmem a měli i dvě velmi nadějné příležitosti. Při jedné z nich odvrátil těsně před brankovou čárou domácí hráč Kubátovu střelu na roh. Při Svěchotově střele z přímého kopu výborně zasáhl domácí gólman. Remíza je pro nás určitě ztrátou,“ shrnul druhý poločas Ján Lachkovič.

V dalším kole přivítají Lažišťští na svém hřišti nevyzpytatelný celek strakonického béčka.