Lažiště – Katovice 2:2 (1:0)

Domácí si na svého rivala věřili a chtěli dát co nejdříve branku. „Začali jsme zápas aktivně, měli jsme do něj dobrý nástup a také se nám podařilo dát po rohovém kopu vedoucí branku,“ říká lažišťský trenér Jan Pasák. Pak však přišla celá šňůra smolných věcí a domácí měli do 41. minuty vystřídáno. „Naší koncepci nabourala nucená střídání. Již ve 20. minutě střídal Iliev a o deset minut později Švec, oba ze zdravotních důvodů. Pět minut před poločasem jsem musel ze hřiště i já a hned poté jsme inkasovali vyrovnávací branku. Zkrátka se nám lepila smůla na paty,“ vrátil se k nepříjemnostem v prvním poločase Jan Pasák.
Do druhého poločasu bylo třeba hru uklidnit a snažit se opět dát vedoucí branku. „Druhý poločas již byl herně podle mých představ. Navíc i poprvé střídající hráči odvedli to, co jsem od nich očekával a dali hře náboj. Hráli jsme dobře kombinačně a dali znovu vedoucí branku. Za stavu 2:1 jsme měli další dvě výborné šance, postupně se před brankářem Vitáčkem objevili úplně sami Hrbek a Had, ale oba stojícího gólmana nastřelili. Před zápasem jsme si řekli, že podobné situace budeme řešit po zemi, protože víme o jeho slabinách, ale bohužel, kluci ho trefili. Nakonec byla ze zápasu remíza. Katovice se za druhý poločas dostaly pětkrát přes půlku, přesto daly vyrovnávací branku. Navíc po rohovém kopu, tedy znovu ze standardní situace, ze kterých dostáváme plno zbytečných gólů,“ hodnotil druhý poločas Pasák a dodal: „Znovu říkám, že výkon ve druhém poločase byl podle mých představ, ale hoříme v proměňování brankových šancí a řešení standardek před naší bránou.“
V dalším kole jedou lažišťští fotbalisté na hřiště českobudějovické Slavie a nebudou to mít jednoduché. Slavia nyní sehrála výborný zápas v Čimelicích a odvezla si bod za remízu 3:3, když třikrát vedla.